Ana Sayfa Türkiye İŞTE DÖRT PARTİNİN SEÇİM SLOGANLARI

İŞTE DÖRT PARTİNİN SEÇİM SLOGANLARI

Türkiye 5 ay arayla ikinci kez sandık başına gitmeye hazırlanırken partiler de seçim stratejilerini, beyannamelerini en önemlisi de “slogan"larını netleştiriyor. 7 Haziran seçiminde Meclis'e giren 4 partiden AKP, aday tanıtım toplantısında, “İlk günkü aşkla" ve “Haydi Bismillah" sloganlarını öne çıkardı. AKP'nin sloganlarında, partinin “öze dönüş" politikasının etkisi görülürken, CHP ve MHP 'nin sloganlarında Türkiye vurgusu yer alıyor.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2015 Salı 06:56
İŞTE DÖRT PARTİNİN SEÇİM SLOGANLARI

CHP'nin sloganı “Önce Türkiye". Fonda CHP Lideri Kılıçdaroğlu 'nun Cahit Sıtkı Tarancı'nın “Olursa bir şikâyet ölümden olsun" dizelerinin yer aldığı “Memleket isterim" şiirini okuduğu reklam filmi yayınlanmaya başlandı. Filmde seçmene “Önce insan" ve “Önce birlik" vurgusunun ardından, “Önce Türkiye" mesajı veriliyor.

MHP, “Ülkenin Geleceğine Oy Ver" sloganıyla seçmenin karşısına çıkacağını duyurdu. MHP Lideri Devlet Bahçeli , milletvekili adaylarını ve seçim beyannamesini tanıtacağı toplantıyı 3 Ekim'de yapacak. Toplantıda, verilecek diğer mesajlar da açıklanacak.

HDP'de ise slogan belirleme çalışmaları son aşamaya geldi. 2 Ekim'de seçim beyannamesini açıklayacak olan HDP yöneticileri, reklamcılarla bir araya geldi. HDP'nin beyin takımı, “Büyük insanlık", “İnadına barış" ve “Yönetmeye hazırız" şeklindeki üç vurgu üzerinde duruyor. HDP kulislerinden yansıyan bilgilere göre, “Bizler yönetmeye", “Bizler hükümete" ve “Barış kazanacak" sloganlarından biri kullanılacak.

 7 HAZİRAN FARKLIYDI

Partiler, 7 Haziran seçimlerinde farklı sloganlar kullanmıştı. AK Parti, “İstikrara oy verin" sloganıyla seçmen karşısına çıkmıştı. CHP “Milletçe alkışlıyoruz" sloganını kullanmıştı. MHP ana sloganını, “Bizimle yürü Türkiye" HDP, “Yeni yaşam" olarak belirlemişti.

(Habertürk)

YORUMLAR
  • yorum2015-10-01 05:26:54URFALI

    SEÇİM ÖNCESİ BELEDİYEDEKİ TÜM TAŞERRONLARA KADRO VARSA BİZDE TÜM GÜCÜMÜZLE VARIZ.. AMA YOK YİNE SEÇİM SONRASI DENİLİRSE KUSURA BAKMAYIN OY YOK .... ARTIK YETER VAATLERE KARNIMIZ TOK

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık