Ana Sayfa Magazin İşte Jolie'nin Altınözü'nde Çekilen İlk Kareleri

İşte Jolie'nin Altınözü'nde Çekilen İlk Kareleri

İnsanlık dramı devam ederken Hatay bugün ünlü bir konuğu, Angelina Jolie'yi ağırlıyor. Jolie saat 15:25'te Hatay'a indi. Ardından saat 16:30 gibi Altınözü'nde bulunan çadırkente gelen Jolie'nin buradaki ilk fotoğraflarını Hürriyet Daily News muhabiri Selahattin Sönmez çekti. Jolie akşam 19:00 civarında kamptan ayrılarak havalanına doğru yola çıktı.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2011 Cuma 19:13
İşte Jolie'nin Altınözü'nde Çekilen İlk Kareleri
Bir hafta sonra bugün yine sınırdayım...   

 

Suriye'deki olaylardan kaçıp Türkiye'ye sığınarak Hatay'daki kamplarda yaşamaya başlayanları sayısı ve insanlık dramının boyutları katlanarak büyümüş durumda.

  

Ancak bugün binlerce kişinin yüzü birkaç saatliğine de olsa güldü. 

  

Çünkü ABD’li ünlü aktris ve BM İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, çadırkentleri ziyaret etmek için Hatay'a geldi.

 

Jolie'nin eşi Brad Pitt'in de kendisine eşlik edeceği yönünde bazı haberler ve söylentiler bulunuyordu. Ancak Jolie uçaktan yalnız indi. Yanında sadece Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği çalışanları vardı.  

 

Jolie'nin kampa giderken geçeceği yollar üzerindeki evlerin balkonlarına toplanan çok sayıda insan da heyecanla 'Angelina'yı bekledi.

 

ABD'li yıldız sadeliğiyle de dikkat çekti. Hatay'a siyah pantolon, siyah tişört ve gözünden hiç çıkarmadığı siyah güneş gözlükleriyle gelen Jolie'nin kulağında küpe bile yoktu.

 

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEMEDİ

Jolie havaalanından ayrılıp doğrudan Altınözü’ndeki çadırkente geldi. Altınözü'nde bulunan çadırkentin girişine Türk Kızılayı tarafından "Dünyanın iyilik meleği hoşgeldin" şeklinde bir karşılama pankartı bile asıldı. 

 

Vakit olursa, Jolie'nin Boynuyoğun’a da geçmesi planlanıyordu ancak olmadı. Jolie iki buçuk saatlik ziyaretin ardından saat 19:00 sularında kamptan ayrılarak yeniden havaalanına doğru yola çıktı.

 

Jolie geldiği gibi özel uçakla yine Malta'ya dönüyor. Ünlü yıldız basın toplantısı düzenlemedi, medya temsilcileriyle bir araya gelmedi. Hatta basın mensuplarının kampın içinden görüntü almasına da izin verilmedi. İçeriye sadece Jolie'nin özel fotoğrafçısı girdi.

 

ABD'li yıldız kampı dolaşırken bir grup Esad karşıtı da kampın bahçesinde gösteri yaptı. Göstericiler ellerinde Türkiye ve Suriye bayrakları ile "Erdoğan ve Türk halkına teşekkürler" pankartları taşıdı. Bir de üzerinde "Arap devletleri cemiyeti" yazılı bir tabut dikkat çekti.

 

ZİYARET HATAYLILARI İKİYE BÖLDÜ

Aslında daha Jolie Hatay'a gelmeden haberi gelmiş ve tartışmalar da başlamıştı.   

 

 

Bazı Hataylılar Angelina'nın kentlerine gelmesine karşıydı.

 

Sokaklarda konuştuğum kent sakinlerinden bir kısmı, "İstemiyoruz Hatay'a gelmesini, Suriye'de büyütüldüğü kadar bir olay yok. Aynı şey Libya'da da oldu. Angelina Jolie, Tunus-Libya sınırına gitti, sonra Libya bombalandı. Şimdi amaçları Suriye'yi bombalatmak. Angelina Jolie de bu oyunun bir parçası" diyorlardı.

 

KARA BULUTLAR BİR GÜNLÜĞÜNE DE OLSA DAĞILDI

Şehirde bir süredir hakim olan o karamsar havanın bugünlük de olsa dağıldı.

 

Hatay halkı sabahın erken saatlerinden bu yana nefeslerini tutup Jolie'nin gelişini bekledi.(hürriyet.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star