Ana Sayfa Urfa Haberleri İŞTEN ÇIKARILAN TAŞERON İŞÇİLERİ İÇİN EYLEM

İŞTEN ÇIKARILAN TAŞERON İŞÇİLERİ İÇİN EYLEM

Şanlıurfa'da, Balıklıgöl Devlet Hastanesi?nde çalıştıkları sırada işten çıkartılan 9 taşeron işçisi için hastane bahçesinde eylem düzenlendi.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2014 Perşembe 08:37
İŞTEN ÇIKARILAN TAŞERON İŞÇİLERİ İÇİN EYLEM

Balıklıgöl Devlet Hastanesi bünyesinde taşeron işçi olarak çalışan 9 personelin, bir süre önce iş akdine son verildi. İşçilerin, tekrar işe alınması için bugün Kamu Şirketleri Personelleri Derneği (KAŞİP) eylem yaptı.

Hastane bahçesinde düzenlenen ve 40 taşeron işçisinin katıldığı eylemde KAŞİP Genel Başkanı Hakan Aydın, gazetecilere açıklama yaptı. Taşeron işçilerini koruyan bir yasanın olmadığını ifade eden Aydın, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, şunları söylediBizim can verdiğimiz yetemezmiş gibi birde işten atılmamız, asgari ücrete tabi tutulmamız halede ağa- maraba ilişkilerine maruz kalmamız sizin vicdanınıza sığıyor mu Bizimle ilgili çıkması gereken yasa 3 yıldır TBMM?de daha çıkmadı. Biz kesinlikle 'Karton yasa istemiyoruz' bize yapılacak olan yasalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik gibi 'çelik' gibi yasalar olmalıdır.

Karton yasalar bizi koruyamaz. Bugün bu hastanede 9 kişi işten çıkartıldı. Herhangi bir dayanağı olmadan bu işçi kardeşlerimizin işine son verildi. Birinin akrabası diye işlerine son verildi. Kadrolu işçiyi bu kadar kolay işten çıkartabiliyor musunuz Sadece taşeron işçilerin üzerinde bir zulüm, baskı vardır.Açıklamanın ardından işçiler, slogan atarak, olaysız dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık