Ana Sayfa Ekonomi İsteyen Sayısal oyun bayisi olabilecek

İsteyen Sayısal oyun bayisi olabilecek

Alışveriş merkezi, gar, otogar ve havalimanı gibi yerlere, şartsız sayısal oyun bayiliği verilebilecek.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2012 Pazartesi 03:16
İsteyen Sayısal oyun bayisi olabilecek
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Sayısal Oyunlar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, sayısal oyun bayilikleri; gazete ve tekel bayilikleri, süpermarket, market, büfeler ile kuruyemiş, kırtasiye, cep telefonu, bilgisayar ve müzik kaseti gibi çok sayıda ve sürümü bol ürün satan veyahut sabit piyango, spor toto ve ganyan bayiliği üzerine faaliyet gösteren iş yerlerine verilebilecek.

Değişiklikle, bayilik verilecek gerçek ve tüzel kişiler, gerekli şartları taşıyan başvuru sahipleri arasından kura yöntemiyle belirlenecek. Memur ve kamu görevlilerini yaparken terör eylemleri sonucu yaralanan, sakatlananlarda, bir yıldır faaliyet gösteriyor olma şartı aranmaksızın, çalışma gücünün en az yüzde 40'ını kaybetmiş olan gerçek kişilere, bu maddedeki diğer koşulları taşıma şartıyla kura çekilişine tabi tutulmaksızın bayilik verilebilecek. Yapılan başvuru sayısının, verilecek bayilik sayısından fazla olması durumunda bayilik verilecek gerçek kişiler kura ile belirlenecek.

Alışveriş merkezi, gar, otogar ve havalimanı gibi yerlere, 1 yıldır faaliyet gösteriyor olma şartı aranmadan ve bu yerler kuraya tabi tutulmadan sayısal oyun bayiliği verilebilecek.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'daki kurumlarda yeni dönem başlıyor

Urfa'daki kurumlarda yeni dönem başlıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık