Ana Sayfa Urfa Haberleri İSTİKRARSIZLIK, YATIRIMLARI ASKIYA ALDIRDI

İSTİKRARSIZLIK, YATIRIMLARI ASKIYA ALDIRDI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, 17 Aralık'taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ardından ekonomik anlamda istikrarın kaybolduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2014 Perşembe 14:56
İSTİKRARSIZLIK, YATIRIMLARI ASKIYA ALDIRDI

Ertekin, istikrarsızlık nedeniyle halkın alışveriş yapmadığını, işadamlarının da yatırımlarını askıya aldığını belirtti.

Geçen yılın sonunda düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile piyasalarda istikrarsızlık oluştuğunu anlatan Şanlıurfa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, ay sonunda yapılacak yerel seçimlerdeki belirsizlik nedeniyle halkın alışveriş yapmadığını söyledi. Türkiye'de istikrarsızlık belirtilerine neden olacak gelişmelerin görüldüğünü ve endişelenen halkın para harcamadığını ifade eden Ertekin, şöyle dedi:

"Türkiye ve Şanlıurfa'da şu anda olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Yolsuzluk olayları ortaya çıkıyor. Hükümetin karşılıklı verdiği cevaplar var ve bunlar ister istemez insanları etkiliyor. Piyasada alışveriş ve yatırım konusunda herkes çekingen hale geliyor. Vatandaş ve yatırımcılar şu anda 'En azından seçimleri bekleyelim' diyor. Bu durumda piyasalarda durağanlığa ve yatırımların askıya alınmasına yol açtı. Allah'ın izniyle Türkiye bu sıkıntıları da atlatacaktır. Moralimizi bozmayalım. Vatandaşlar da belirsiz bir kanaat olduğu için piyasa ve alışverişte durgunluk var. Herkes kendini tuttuğu için piyasada nakit akışı da sıkıntılı. Şu anda para darlığı var. Yolsuzluk söylentilerinin üzerine hemen gidilip çözülmesi lazım ki ortamda şüpheli bir durum kalmasın. Geleceğe ilişkin belirsizlikler olunca insanlar genelde kendilerini tutuyor, para harcamıyor ve yatırımlarını bekletiyorlar. Bu iş umarım bir an evvel neticelenip sona erer ve herkes normal hayatına döner."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star