Ana Sayfa Urfa Haberleri İtalyanlardan İlaç Yardımı

İtalyanlardan İlaç Yardımı

İtalyadan 12 karavanla yola çıkarak Avrupanın çeşitli ülkelerini yardım amacıyla gezen gurup Şırnak Belediyesi'ne sağlık yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2011 Salı 06:39
İtalyanlardan İlaç Yardımı
İtalya’dan 12 karavanla yola çıkarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerini yardım amacıyla gezen 23 kişilik Arance Di Natale (Noel Portakalı) isimli İtalyan grup Şırnak Belediyesi Dr. Hasan Kaya Sağlık Merkezini ziyaret ederek ilaç yardımında bulundular. Gruptakiler ayrıca İtalya milli takım oyuncularının imzaladığı bir futbol topunu da sağlık merkezi çalışanlarına hediye etiller. Çocuklar için getirdikleri hediyeleri de dağıtan İtalyan heyet, çocuklarla ve Belediye çalışanlarıyla bol bol fotoğraf çektirdiler. İtalyan Arance Dı Natale Grup Liderleri Sergio Peroni, Paola Gennaro ile Enzo Motta Şırnak’a gelme amaçlarını anlattı. Arance Dı Natale başkanın 1997 yılında Şırnak’a geldiğini belirten Grup Liderlerinden Sergio Peroni ve Paola Gennaro, şunları söyledi: “Biz Şırnak’a ilaç yardımında bulunmak amacıyla geldik. Bizler İtalya’da Noel’den önce portakal satıp oradan kazanılan parayla başka ülkelere yardım yapıyoruz.”

Arance Dı Natale Grubu üyelerinden Enzo Motta da “Daha önce Almanya, Ermenistan, Litvanya ve Afrika’ya yardımlarda bulunduk. Ermenistan’da bir kuyu yaptık. Romanya’da kimsesiz çocuklara çeşitli yardımlarda bulunduk. Gurubumuzun başkanı daha önce 1997 yılında burayı gezmişti. Burada durumun çok kötü olduğunu görünce yardımda bulunmaya karar verdik. İlaç yardımında bulunacağız.” dedi. Arance Di Natale isimli grubun üyelerinin geceyi Şırnak’ta geçirdikten sonra yarın Şırnak’tan ayrılacakları belirtildi. (gapha)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık