Ana Sayfa Kültür/Sanat İyiliğin Kalbine Yürüyüş"e Az Kaldı

İyiliğin Kalbine Yürüyüş"e Az Kaldı

ŞanlıUrfa'da yapılacak Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları'nda, Anadolu kültürünün tanıtımı için yerel dokuya sahip çalışmaların yanı sıra evrensel değerlere vurgu yapan kültürel etkinliklere yer verileceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2011 Pazartesi 21:08
İyiliğin Kalbine Yürüyüş
Valilik basın bürosundan yapılan açıklamada, 30 Eylül-2 Ekim 2011'de 5'incisi yapılacak etkinliğin üç büyük semavi dinin peygamberlerinin atası Hz. İbrahim Peygamber'in doğduğu yer olan ŞanlıUrfa'dan başlayıp bütün dünyaya ulaşacak ve ülkeler arasında iyilik köprüleri kuracak, bütün insanlığı buluşturacak iyilik hareketi olarak 5 yıl önce başlatıldığı hatırlatıldı.

Etkinliğin amacının misafirperverlik, paylaşım, gönül genişliği, yardımseverlik, cömertlik, bereket olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Etkinliğin amacı, insani hasletlerin ışığında, Hz. İbrahim'in binlerce yıl öncesinden günümüze açtığı yoldan giderek onun ayak izlerini takip etmektir. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da konferans, konser, mehteran gösterisi, sanat sergisi, sıra gecesi, tirit ziyafeti, toplu sünnet şöleni, Altın Sofra İyilik Ödülleri, turistik geziler ve benzeri etkinlikler düzenlenecektir.

Etkinliklerde, projenin felsefesine uygun bir program içeriği hazırlanmıştır. Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları'nda önceki yıllardan edinilen deneyimler doğrultusunda Anadolu kültürünün tanıtımı için yerel dokuya sahip çalışmaların yanı sıra evrensel değerlere vurgu yapan kültürel etkinliklere yer verilecektir.

Bir başka deyişle projenin felsefi altyapısına uygun olarak kültür, deneyim ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak çeşitlilikte bir program olmasına özen gösterilmiştir."

Etkinliğin 30 Eylül Cuma günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yakınlarındaki Harbi Umumi Şehitleri Abidesi önünden başlayıp Hz. İbrahim Peygamber'in makamında son bulacak "İyiliğin Kalbine Yürüyüş"le başlayacağı kaydedildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star