Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset İzol AK Parti'den İstifa Etti

İzol AK Parti'den İstifa Etti

12 HAZİRAN'da yapılacak genel seçimlerde listeye alınmayınca bağımsız adaylık başvurusu yapan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol, partisinden de istifa etti

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2011 Salı 12:11
İzol AK Parti'den İstifa Etti
İstifasını noter kanalıyla AK Parti Genel Merkezine ileten İzol, "Bütün bir şehre yapılan haksızlık karşısında tepki için kurucusu olduğum AK Parti'den istifa ettim" dedi.

Seçimlere bağımsız aday olarak girmek için dün başvuran Milletvekili Zülfikar İzol, AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı. Kurucusu olduğu AK Parti çatısı altında yıllardır hizmet verdiğini ifade eden İzol, "Maalesef AK Parti, Şanlıurfa'dan aday göstereceği 12 ismi seçememiştir. Ortaya çıkan liste Şanlıurfa'nın her kesimini, parti tabanını rahatsız etmiştir. Şanlıurfa'yı, yörenin örf, adetlerini bilmeyen insanlar listeye girmiştir. Şanlıurfa ve mensubu olduğum İzol aşiretinin talebi üzerine bağımsız aday oldum" dedi.

Bağımsız aday olma kararının ardından kurucusu olduğu AK Parti'den de istifa ettiğini belirten İzol, "Noter kanalıyla istifa dilekçemi genel merkeze ilettim. Ben kurucusu olduğum partimi çok seviyordum, ama bu haksızlık karşısında devam etmem mümkün değildi" ifadesini kullandı.
(Haberler.com)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık