Ana Sayfa Urfa Haberleri İzol AŞ'nin Turizm Şirketi İflasını Erteletti

İzol AŞ'nin Turizm Şirketi İflasını Erteletti

650 yatakla Şanlıurfa'nın en büyük otelini inşa etmeye başlayan aşiretin turizm işlerinde sıkıntıya girince...

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2011 Cumartesi 14:12
İzol AŞ'nin Turizm Şirketi İflasını Erteletti
İzol'lar, Türkiye'nin en büyük aşireti olarak kabul ediliyor. Tarihi Osmanlı'dan da eski olan bu aşiretin nüfusunun 3 milyona yakın olduğu belirtiliyor. Aşiretin merkezi Şanlıurfa. Ancak bugün kolları Adıyaman, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Mardin, Cihanbeyli, Kulu ve Haymana'ya kadar uzanıyor...

İzol aşiretine mensup, Zülfikar İzol, TBMM'de 20, 21, 22 ve 23'üncü dönem milletvekilliği yapmış bir isim.  Zülfikar İzol ve kardeşleri , ticari faaliyetlerini "İzol Anonim Şirketleri" aracılığıyla yürütüyor. Zülfikar İzol'un ilk şirketi 1928 yılında "Çeltik Tarım İşletmesi" unvanıyla faaliyete geçmişti. Halen de aşiret, ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteriyor. Gerçi zamanla inşaat ve tekstil sektöründe de iddialı konuma gelmiş...

İşte bu büyük aşiret'e mensup Zülfikar İzol, geçen yıl Şanlıurfa'da bir otel yatırımına başlamıştı. Ancak; 650 yatakla Şanlıurfa'nın en büyük otelini inşa etmeye başlayan İzol AŞ'nin turizm işlerinde biraz sıkıntılı olduğunu duyduk.

İzol Anonim Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Servet İzol, bu sıkıntılı süreci aşmak için mahkemeye başvurmuş. "İzol İnşaat Ticaret Turizm ve Sanayi A.Ş." için Ankara 17. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne iflasın ertelenmesi talebiyle müracaat etmiş.

Davanın ilk duruşması 25 Ekim 2011'de yapılacak. Aşiretin diğer ticari faaliyetlerinde bir sıkıntı görünmüyor. Umarız turizm alanındaki işler de yoluna girer ve Şanlıurfa 5 yıldızlı oteline kavuşur.
(Haber Kaynak: www.patronlardunyasi.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star