Ana Sayfa Türkiye İZOL DERNEĞİNDEN BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ

İZOL DERNEĞİNDEN BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ

Adıyaman İzol Derneği tarafından birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2014 Pazartesi 00:07
İZOL DERNEĞİNDEN BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ

Perre Saray'da düzenlenen geceye, Ak Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Av. Halil Fırat, İzol Derneği BaşkanıRamazan Işık, Ak Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, iş adamları, dernek başkanları, İzol Derneği'nin Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa,Gaziantep, Bitlis temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Birlik, beraberlik ve kaynaşma gecesinde bir konuşma yapan İzol Derneği BaşkanıRamazan Işık, şunları söyledi: "Kişiler ya da aileler arasındaki husumetleri engellemek veya bu tür olayları bitirmek için girişimlerde bulunmaktayız. Yardıma muhtaç ailelere bir nebzede olsa gıda ve giyim yardımları yapmaktayız. 50 kişiye burs vermekteyiz ve Allah kısmet ederse bu çalışmaları daha çok yükseltip genişleteceğiz. Dayanışma ruhu ile hareket ederek birlik ve beraberliğimizi sağladığımız sürece daha birçok başarıya ulaşabileceğimize inanıyoruz."

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan da, "Toplumda sorumluluk yüklenen ve kendini mensubu olduğu akrabalarına karşı duyarlılık hisseden kardeşlerimizin bir araya geldiği güzel bir dernek. Bu dernekler etrafında komşu illerden, uzak diyarlardan gelen siz değerli kardeşlerimizi bir arada görmenin büyük bir mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş ise, yapmış olduğu konuşmada, "Bu topraklarda yaşayan Türk, Kürt, Alevisi, Sünnisi, bütün geçmişin tüm mirasın ve bu mirasında bugünden geleceğe taşınmasının bir sembolüdür. İzol, aramıza suni sınırlar çizilmek suretiyle akrabalar arasına mayınların döşendiği sınırların aynı zamanda insanların yüreklerini böldüğü ve her bir bölünen toprak parçasına bir takım yerli iş birlikçilerin sömürgeciler tarafından konulduğu ve onlar üzerinden de, bu coğrafyada yüz yıllar boyunca kardeş yaşayan insanların birbirine düşman edildiği tarihinde yeniden bozulmasıdır."

Yapılan konuşmaların ardından geceye katılan katılımcılara yemek ikramlarında bulunuldu, İzol Derneğine katkılarda bulunanlara plaket verildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Urfa dahil 16 ilde FETÖ Operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star