Ana Sayfa Dünya İzol MERTİD Başkanı oldu

İzol MERTİD Başkanı oldu

Kısa adı MERTİD olan Mersin Turizm İşletmeleri Derneği 6. Olağan Genel kurulunu yaptı ve yönetim kurulu başkanlığına Hamit İzol seçildi.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2014 Pazartesi 07:02
İzol MERTİD Başkanı oldu

6.Olağan Genel Kuruldan sonra seçilen yeni yönetim kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri basın mensuplarının sorularını cevapladı.


MERTİD Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol, Murat Demir’in 2-3 dönem süren başkanlık süresinde MERTİD’in başarılı çalışmalara imza attığını belirtirken, bundan sonra yeni yönetim kurulu ile birlikte bu başarıyı daha da yukarılara çekmek istediklerini söyledi.
İzol, “Yeni bir dönemde Mersin’in duruşuna yön vermek, hareketlilik kazandırmak, turizmde istenilen noktaya gelmek için arkadaşlarımızla birlikte görev aldık. Yıllarca Mersin’in kimliği tartışıldı. Kimi Mersin tarım kentidir dedi. Kimi Mersin Liman kentidir dedi. Ama Mersin bir turizm kentidir” dedi.


“MERSİN’İN TURİZM KENTİ OLMASI İÇİN BAKANIMIZ VE VALİMİZİN BÜYÜK ÇABALARI OLDU”


İzol, “Mersin’in turistik bölge olarak Antalya’dan hiçbir farkı yok. Tarihi dokularımız, bakir yerlerimiz, temiz denizimiz, iklimimiz ve 1 günde yaşanılan 4 mevsim ile Antalya’dan daha iyi noktadayız. Ancak yıllarca Mersin turizm konusunda geri adım attırılmıştır. Mersin’in turizmdeki gelişiminde en büyük faktör Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ve Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’dur. Bakanımız ve Valimizin girişimleri ile Mersin- Antalya karayolu, Tarsus-Kazanlı turizm bölgesi, Çukurova havaalanı, 2013 Akdeniz Oyunları Mersin’e kazandırılmıştır. Çalışmalar son hızı ile devam ediyor ve en kısa zamanda hayata geçirilecektir” diye konuştu.


“TURİZMDE HEDEF NOKTAMIZ KUZEY IRAK”


Mersin’in gelişmesinde basının da büyük bir katkı sağlaması gerektiğine vurgu yapan MERTİD Başkanı İzol, “ Bir kentin gelişmesindeki en büyük etkenlerden birisi de basındır. Biz basınla iş birliği içerisinde birlikte hareket ederek, Mersin’in gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Özellikle son 2 yılda Suriye’de yaşanan iç savaş biz turizmcileri büyük ölçüde etkiledi. Bu yüzden yeni arayışlara girmek zorundayız. Karşımızda en büyük alternatif olarak Kuzey Irak duruyor. Kuzey Irak’la ilişkilerimizi daha da iyi geliştirerek, Türk turizmine kazandırmak zorundayız. Bunun içinde MERTİD olarak başta sayın Bakanımız Zafer Çağlayan olmak üzere, Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve işadamlarımızla Irak’a bir çıkarmak yaparak, Mersin’deki turizmi, sanayiyi, tarımı en iyi şekilde tanıtıp, onların Mersin’e gelmelerini sağlamalıyız” şeklinde konuştu.


“SPOR KENTİ MERSİN”
Yapılacak sosyal projelerle turizmle birlikte özellikle otellerimizde doluluk oranında büyük bir artış sağlanacağını ve bu artışla birlikte kent ekonomisinin daha da canlanacağını ifade eden İzol, “2013 Akdeniz Oyunlarını Mersin’e kazandıran başta Bakanımız Zafer Çağlayan, Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Macit Özcan’a ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. 2013 Akdeniz Oyunları kentin tanıtımı açısından çok büyük bir önem taşıyacaktır ve Mersin’e yeni tesisler kazandıracaktır. Daha önce spor kenti olmayan Mersin, spor kenti olarak ’ta anılmaya başlayacak ve Mersin’e birçok takımlar gelerek kamp yapacaklardır. Bu da Mersin’i bir cazibe merkezi yapacaktır. Kısacası Mersin’in önü açıktır ve biz MERTİD olarak Mersin’in turizmde hak ettiği noktaya getirmek için yeni projeler geliştirip, hayata geçirerek, büyük katkı yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.


MERTİD’İN YENİ YÖNETİM KURULU


MERTİD Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol
MERTİD Yönetim Kurulu Başkan vekili Hakan Bayındır
Genel Sekreter Necmiye Kılıçoğlu
Sayman M. Burak Hosta
AR-GE’den sorumlu Gülşen Varlı
Tanıtımdan ve Organizasyondan sorumlu Çağlar Güler
Sektör Çalışanlarından Sorumlu Yalçın Karagülle

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık