Ana Sayfa Dünya KABE'NİN KAPISI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İÇİN AÇILDI

KABE'NİN KAPISI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İÇİN AÇILDI

Resmi temaslarda bulunmak gittiği Suudi Arabistan'da umre yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyeti için, Kral Selman'ın emriyle Kabe'nin kapısı da açıldı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 03:29
KABE'NİN KAPISI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İÇİN AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan'da Kabe'yi ziyaret ederek, umreyaptı.

MESCİD-İ HARAM'I ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'ndaki Kraliyet Misafirhanesi'nde ihrama girerek, karayoluyla Mekke'ye geldi. Gece saatlerinde Mescid-i Haram'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Kabe'de önceumre tavafını yaparak, Merve ve Safa tepeleri arasında umre sa'yini gerçekleştirdi.

KRAL SELMAN TALİMATI VERDİ KABE'NİN KAPISI AÇILDI

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da umre yaptı. Kral Selman'ın emriyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyeti için Kabe'nin kapısı da açıldı.

KRALİYET KONUKEVİ'NE GEÇTİ

Umre ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra, Mescid-i Haram'ın yanındaki Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi'ne geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekilerin Medine'ye geçerek, Hazreti Muhammed'in kabrinin bulunduğu Mescidi Nebevi'yi de ziyaret etmesi planlanıyor.

kaynak:haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık