Ana Sayfa Urfa Haberleri KAÇAK YAPILAŞMAYA GEÇİT YOK

KAÇAK YAPILAŞMAYA GEÇİT YOK

Haliliye Belediyesi kaçak yapıya izin vermiyor.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2014 Salı 03:16
KAÇAK YAPILAŞMAYA GEÇİT YOK

Her geçen gün düzenlerini ve birimlerini oluşturup şeffaf ve acil görev bilinciyle hareket etmeye başlayan Şanlıurfa merkez Haliliye ilçe Belediyesi kaçak yapıya geçit vermiyor.

 

Duyarlı vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz

Kendi görev ve sorumluluklarını bildiklerini ancak vatandaşlarımızın Büyükşehir olmamız nedeniyle hangi görevlerin hangi Belediyeler tarafından yapıldığını bilemediğini belirten Haliliye Belediye Başkan Vekili Ferhan Karaçizmeli, “Özellikle imar ve kaçak yapı konusunda duyarlı vatandaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz. Hangi mahallede kaç kat imar verildiği bilinciyle Başkanımız Fevzi Demirkol, birim amirlerimizi de yanına alarak sokak sokak, mahalle mahalle dolaşıyorlar. Vatandaşlarımızın talep ve varsa şikayetlerini dinliyorlar. Dikkat çeken durumlar incelenip varsa aykırılığı hemen müdahale edilerek gereği yapılıyor. Ancak duyarlı vatandaşlarımızın bazı konularda ve özellikle kaçak yapılarda bizlere yardımcı olmaları hepimizin faydasına olacaktır. Zira hem yanlışa dur demiş olacağız, hemde ileriki zamanlarda sanki görmezlikten gelinmiş yada göz yumulmuş gibi dedikoduların önüne geçmiş olacağız” dedi.

Şikayet değil, Belediyemize destektir

Başkan Vekili Karaçizmeli, “Haliliye Belediye İmar Müdürlüğü, geçtiğimiz gün duyarlı bir vatandaşın şikayeti üzerine Şehitlik mahallesinde bir binanın üst katının kaçak yapıldığını belirlemiş ve hemen inşaatı durdurarak malzemeleri kaldırtmış, yıkımı çalışmalarını başlatmıştır. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Böyle durumlar şikayet değil, Belediyemize destek olarak algılanmalıdır” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık