Ana Sayfa Urfa Haberleri KAÇAKÇILAR, UZMAN ÇAVUŞU OMZUNDAN VURDU

KAÇAKÇILAR, UZMAN ÇAVUŞU OMZUNDAN VURDU

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında 'dur' ikazına uymayan gruptan açılan ateşte bir uzman çavuşun yaralandığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2014 Pazar 07:48
KAÇAKÇILAR, UZMAN ÇAVUŞU OMZUNDAN VURDU

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye-Suriye hududunda,Kara Kuvvetleri Komutanlığı Şanlıurfa Viranşehir İsmail Direk Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, Hudut Gözetleme Timi (HGT) tarafından, Suriyeden Türkiyeistikametine doğru altı şahsın, siyasi sınırı geçerek mayınlı sahaya girdiği tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, tespit edilen bu durum üzerine, bölgede Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) ile devriye görevi icra eden Hareketli Pusu Timi, şahıslara sözlü olarak "DUR" ikazında bulunulduğu ifade edilerek şöyle denildi:

"İkaza uymayan şahıslar, üzerlerinde bulunan malzemeleri bırakarak Suriyeistikametine doğru geri kaçmıştır. Söz konusu malzemeleri kontrol etmek için TTZA'dan inen P.Uzm.Çvş. ve iki ere sınırın Suriye tarafından 5-6 el hafif silah ile ateş açılmış ve ateşe derhal ateşle karşılık verilmiştir. Olayda, Uzm.Çvş. sol omuz üst bölgesinden hafif şekilde yaralanmış, unsurlarımız tarafından açılan ateş sonucunda ise kaçakçı bir şahsın vurulduğu ve yanındaki diğer şahıslar tarafından olay bölgesinden uzaklaştırıldığı tespit edilmiştir. Şanlıurfa Valiliği ile 7'nci Kolordu Askeri Savcılığına bilgi verilmiştir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık