Ana Sayfa Urfa Haberleri KAÇAN DANA’YA, KIZILDERİLİ YÖNTEMİ İLE MÜDEHALE

KAÇAN DANA’YA, KIZILDERİLİ YÖNTEMİ İLE MÜDEHALE

Şanlıurfa’nın Yenişehir Mahallesi’nde sahibinin elinden kaçan kurbanlık dana trafiği birbirine kattı. Sahibinin elinden kaçan kurbanlık dana yaklaşık 1 saatlik çaba sonucu Kızıl derililer yönetimiyle durdura bilindi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2014 Cumartesi 14:41
KAÇAN DANA’YA, KIZILDERİLİ YÖNTEMİ İLE MÜDEHALE

Olay saat 11.30 sıralarında Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde meydana geldi. Resul K. isimli vatandaşa ait olan kurban tam kesileceği esnada kasabın elinden kaçarak ortalığı bir birine kattı. Yaklaşık 5 km kaçan dana ilk olarak Büyükşehir belediyesine girmeye çalıştı, burada güvenlik görevlileri kaçan danayı belediye girmemesi için uzun süre uğraştıktan sonra dana bu defa kara koyun da bazı işletmelerin bulunduğu alana girdi. Yolu kapanan dana’ya bura’da bir ilk gerçekleştirildi. Kızılderili filmlerini aratmayan sahnede belediye görevliler dana’yı üfürükle iğne atarak sakinleştirdi. Vücudunun bir bölümü uyuşan dana’ya olası bir duruma karşı bu defa belediye ekipleri silahla uyuşturdu.

Metrelerce kaçan kurbanlık danayı kovaladıklarını belirten kurbanlık sahipleri yorgun düştüklerini belirttiler. Tamamen etkisiz hale gelen kurbanlık dana son olarak kesilmek üzere sahibine teslim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık