Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Dünya Kaddafi Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Kaddafi Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Yenilgiyi kabul etmeyen Kaddafi, aşiret desteğiyle iktidara dönmeyi düşünüyor.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2011 Çarşamba 01:11
Kaddafi Geri Dönmeye Hazırlanıyor
Ayrı bir devlet ilan edebileceği gibi yeni sistemi yıkmak isteyecek

Ulusal Geçiş Konseyi (UGK) Yürütme Kurulu Başkanı Mahmud Cibril, Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin, Tuareg aşiretinin yardımıyla iktidara yeniden dönmeyi planladığını belirtti.

GERİ DÖNMEYİ PLANLIYOR Mahmud Cibril, Eşşark ül-Evsat gazetesine yaptığı açıklamada, ''Mali, Cezayir ile Libya'nın güneyi ve Nijer'in kuzeyindeki Tuareg aşiretlerinin yardımıyla Kaddafi'nin iktidara yeniden dönmeyi planladığını kesin olarak düşündüğünü'' ifade etti.

GÜNEYDE AYRI BİR DEVLET ''Kaddafi'nin buna gerçekten hazırlandığı düşüncesini taşıdığını'' dile getiren Cibril, Kaddafi'nin önünde iki seçeneğin bulunduğunu, bunların ''Ya Libya'daki yeni yönetimin istikrarını bozmak ya da güneyde ayrı bir devlet ilan etmek'' olacağını vurguladı.

YENİLGİYİ KABUL ETMİYOR Cibril, ''Kaddafi'nin bir şey yapmadan yatışmayacağını çünkü öç duygusunun onda yerleştiğini, yenilgiyi kabul etmediğini ve Libya'deki tüm yeni sistemi yıkmak için imkansızı yapacağını'' söyledi.

Mahmud Cibril, Libya'nın güneyi, Cezayir ile Nijer'in kuzeyi arasında yer değiştirdiğini düşündüğü Kaddafi'nin çevresinin, yanlarında savaşmaları için Darfur'dan ve Sudan'da önemli bir aşiret olan El Reşayda'dan 10 ila 15 bin arasında adam topladığını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa’lı İş Adamı Fetöcülerin Hedefinde

Urfa’lı İş Adamı Fetöcülerin Hedefinde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık