Ana Sayfa Dünya Kaddafi ölümcül hatayı kendi eli ile yaptı

Kaddafi ölümcül hatayı kendi eli ile yaptı

Kaddafi ölümünden bir gün önce kullandığı uydu telefonu yüzünden yerinin tespit edilmesine neden oldu. Bu hata da sonunu hazırladı..

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2011 Cumartesi 18:35
Kaddafi ölümcül hatayı kendi eli ile yaptı
Trablus'un muhaliflerin eline geçmesinin ardından Kaddafi ortadan kaybolarak izini kaybettirmişti. Ancak ölümünden bir gece önce uydu telefonu kullanınca yeri tespit edildi.


Libya'da başkent Trablus'un muhaliflerin eline düşmesi sonrasında Muammer Kaddafi sıra kadem basmıştı. Libya'da NATO ve muhalifler, her yerde Kaddafi'yi aramalarına rağmen izini bulamamışlardı. Ancak Libya devrik lideri Muammer Kaddafi, bir menfezde öldürülmeden önceki gece çok stratejik bir hata yapmıştı.


Kaddafi uydu telefonunu kullanarak, Libya'nın güneyindeki taraftarlarını aramış ve onlardan direnişe katılmaları için 12 bin gönüllü asker istemişti. NATO güçleri, uydudan Kaddafi'nin yerini tespit etti.

PREDATORLAR VURDU
ntvmsnbc'nin haberine göre; Kaddafi'nin doğum yeri Sirte, muhaliflerin eline düşünce yeri tespit edilen Kaddafi kalabalık bir konvoyla kaçmaya çalıştı. Ancak NATO'nun hava operasyonlarında yer alan Fransız savaş uçakları Mirage 2000 D'ler ve ABD insansız hava araçları predatorler, Kaddafi'nin konvoyuna saldırıda bulundu. NATO aynı zamanda devrik lider Kaddafi'nin yerini muhalif savaşçılara bildirdi. Havadan ve karadan sıkıştırılan Kaddafi, oğlu Mutassım'la birlikte bir menfezde sıkıştırıldıktan sonra linç edilerek öldürüldü.(sabah)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık