Ana Sayfa Urfa Haberleri Kadın Doğum Hastanesinden 12 Şirket Personeli İşten Atıldı

Kadın Doğum Hastanesinden 12 Şirket Personeli İşten Atıldı

Şanlıurfa Kadın Doğum Hastanesinden 12 kamu şirket personeli işten atıldı. Yönetimin mülakat sonucu 12 kişiyi belirledik demesi üzerine Kaşip Genel Başkanı Hakan Aydın kamuoyuna şu açıklamaları yaptı:

Giriş Tarihi: 1 Mart 2012 Perşembe 10:45
Kadın Doğum Hastanesinden 12 Şirket Personeli İşten Atıldı
29.02.2012 günü  saat 17:00 itibariyle Şanlıurfa Kadın Doğum Hastanesinden 12 kamu şirket personeli işten atıldı. Yönetimin mülakat sonucu 12 kişiyi belirledik demesi üzerine Kaşip Genel Başkanı Hakan Aydın kamuoyuna şu açıklamaları yaptı:  ”hastane yönetimi mülakat yaptığını belirtmekte ama yapılan mülakatın hukukta ve prosedürlerde yeri yoktur. Yasalarda  böyle bir şey yok. Madem işten çıkarılması gereken kişilerdi bu güne kadar neden çalıştırıldılar. Bu insanlar yıllardır kurumda işlerini özveri ile yapıyorlar. İhaleye 11 kişi arttırmak suretiyle giren kurumun 12 kişiyi de işten çıkarma çabaları mantıklı değil. Kamu şirket personelleri asgari ücretle de olsa evine ekmek götürmeye çalışan insanlardır. Zaten hiçbir sosyal ve ekonomik hakkı olmayan bu arkadaşlarımızın işten çıkarılmalarına karşıyız. Ucuz oyunlara ve ucuz hesaplara kurban edilmek suretiyle mağdur edilmelerine göz yummayacağız.
Türkiye’nin hukuk devleti olduğuna inancımız tamdır. Gücünü sivil toplumundan alır. Bu inançla toplumu yöneten siyasi, bürokratik ve sivil karar mekanizmalarının konuya ilişkin söylemlerini duymak istiyoruz. Yıllardır kadın doğum hastanesinde işini severek yapan bu 12 kamu şirket personeli arkadaşımızın üzerinde oynanan oyun, yapılan hata telafi edilmeli ve arkadaşlarımız işlerine geri alınmalıdır. Toplumlarda en ağır suçlar haksızlıkları içine sindiremeyen psikolojilerle yapılmıştır. Yönetimin bu hatası karşımıza potansiyel suç olarak çıkabilir. Bu insanların açlık ve yoksulluk çekmemek üzere gireceği yol ve düşeceği psikolojik durumdan hepimiz sorumluyuz.
Ülkemizin dört bir yanında, toplumun ortak noktası olan kamu şirket personelleri kıyımı durdurulmalıdır. Kamuoyunu şimdiden uyarıyoruz. Kaşip olarak Edirne’den Hakkari’ye taşeron işçileri savunmaya onların sesi ve çığlığı olmaya devam edeceğiz. Baskı ve tehditlere aldırmadan örgütlenmemizi sürdüreceğiz. Daha 2 ay önce çocuk hastanesinden çıkarılan 23 kardeşimizin, İstanbul’da işten çıkarılan 53 kardeşimizin ve mart ayı sonunda çıkarılacak olan 400 kardeşimizin acısını unutamamışken bu acıyı hazmetmemiz beklenmemelidir. Bizi ülkemizin ulusal birliğine düşman etmeye çalışanların çabası boşa gidecektir.
Abdullah TOPRAK
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık