Ana Sayfa Urfa Haberleri KADIN GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAK

KADIN GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAK

Ş.Urfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) bünyesinde faaliyet gösteren TOBB Urfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat, ‘İstihdam, Sanayi Yatırım ve Üretim Destekleme Paketi'nin kadın girişimcilere büyük fayda sağlayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2015 Pazartesi 16:09
KADIN GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAK

Ş.Urfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) bünyesinde faaliyet gösteren TOBB Urfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat, ‘İstihdam, Sanayi Yatırım ve Üretim Destekleme Paketi'nin kadın girişimcilere büyük fayda sağlayacağını söyledi.

 TOBB Ş.Urfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat, ekonomi yönetiminin hazırladığı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bugün açıklanan, ‘İstihdam, Sanayi Yatırım ve Üretim Destekleme Paketi'ni değerlendirdi. Paketin kadın girişimciler için büyük anlam taşıdığını belirten Vildan Polat, yeni düzenlemenin Türkiye nüfusunun yarısını oluşturan kadınların iş hayatında daha etkili rol olmasını sağlayacağını söyledi.

Düzenlemenin kadın istihdamının artırılmasına katkıda bulunacağını kaydeden Polat, paketin kadın girişimcilere 100 bin liraya kadar ve 5 yıl vadeli kullanacakları krediler için Kredi Garanti Fonu aracılığıyla yüzde 85 oranında kefalet imkânı sağladığını hatırlattı. "Yeni düzenleme ile kadın girişimcilerimize yönelik ‘can suyu' niteliğinde önemli destekler veriliyor. Kadınlarımızı girişimciliğe teşvik edeceğine inandığımız bu düzenlemeyi önemsiyoruz" dedi.

Vildan Polat, ‘İstihdam, Sanayi Yatırım ve Üretim Destekleme Paketi'nin girişimci kadınların finansmana erişiminde önemli kolaylıklar sunacağını da sözlerine ekledi.

Kadınlara ilişkin düzenlemenin TOBB tarafından teklif edildiğine değinen Polat, kadın girişimcilerin 100 bin liraya kadar ve 5 yıl vadeli kullanacakları krediler için Kredi Garanti Fonu aracılığıyla yüzde 85 oranında kefalet imkânın sağlandığını hatırlattı. Polat, iş kadınlarının geçmiş dönemde verilen hibelerle ayakta durmakta zorlandığına işaret ederek, şunları kaydetti:"Kadınlar kredi çekmekte ev, arsa ve araba gibi kefalet göstermekte sorun yaşıyordu. Yeni düzenlemeyle kadınların kredi almaları kolaylaştırıldı. Kadınların iş hayatında kalmalarının devamlılığı sağlayacak düzenleme kadın istihdamını artıracak. Geçmiş dönemde çok sayıda hibe destek verilmesine rağmen istenilen seviyeye ulaşılamadı ancak alınacak 100 bin liralık krediyle kadın işini kurduktan ve düzene koyduktan sonra iş hayatındaki varlığını sürdürecektir."

YORUMLAR
  • yorum2015-04-07 06:57:49AİLENİZİ SEVEN SAYĞI GÖSTEREN BİR KARDEŞİNİZ.

    ALLAHI SEVERSEN YETER.. BU KONUDA ÇOK EFOR SAĞLADI .. YOL BELKİ VEKİLLİĞE GİDER DEDİ AMA VEKİL OLAMADI ZATEN ETMEZLERDİ. BUNDAN SONRA İŞİNE BAK. MEMLEKETE BAŞKA YÖNDEN KATKI SAĞLA BU İŞLER KARIN DOYURMUYOR. SİZ ÇALIŞMA YAPISIZ. AMA BAŞKALRININ EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYORSUNUZ. YAZIK

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık