Ana Sayfa Urfa Haberleri KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN KUTLU DOĞUM SEMİNERİ

KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN KUTLU DOĞUM SEMİNERİ

Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurs gören bayanlara yönelik kutlu doğum haftası etkinlikleri kapsamında seminer düzenlendi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma 04:21
KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN KUTLU DOĞUM SEMİNERİ

Hasan çelebi mahallesinde bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri müdürlüğü binasında verilen seminere İlçe müftülüğünde Kur’an Kursu hocalığı ile vaizlik yapan Yıldız Başaranoğlu ve Fatma Kılıçoğlu konuşmacı olarak katıldı.

‘Hz Muhammedin çocukla çocuk, büyükle büyük olduğunu’ belirten Vaiz Başaranoğlu “ Hz Muhammed evde hanımları arasında eşit davranırdı, hiç kimseye haksızlık yapmadığı gibi, evdeki işlerde de onlara yardımcı olurdu, bazen hanımları ile beraber bulaşıkları yıkar, bazen eline süpürgeyi alır içeriyi temizlerdi. Bu örnekliği arkadaşları arasında da yapardı, kesinlikle hiçbir işten geri durmaz, ortak yapılan bir işe ilk önce o kaşar ve yapardı, bunun için Hz Muhammedi herkes iyi tanımalı ve onun sünnetini hayatına tatbik etmeye çalışmalıdır, Hz Muhammed tüm insanlığa eşsiz bir örnektir” dedi

Yapılan konuşmalar sonrasında Erbana eşliğinde ilahiler söylenerek, Hz Muhammed (S.AV) için methiyeler okunarak son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık