Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Kadına Şiddetin Suçu İdam Olmalı

Kadına Şiddetin Suçu İdam Olmalı

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Kenan Karataş 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle yaptığı basın toplantısında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2013 Perşembe 06:17
Kadına Şiddetin Suçu İdam Olmalı

Başkan Karataş,"sözlerinden, siyasi anlayışından veya herhangi bir nedenle bir insanın idam edilmesine kesinlikle karşıyım ama kadına yönelik şiddet işleyen kişilerin idam edilmesi söz konusu ise altına imzamı atarım" diyerek sözlerine şöyle devam etti.

“Son on yıl içinde hırsızlık, soygun, intihar, tecavüz, uyuşturucu, kapkaç ve en önemlisi de kadına yönelik şiddet vakıaları had safhaya ulaşmıştır. Gün olmuyor ki ekranlarda şiddete maruz kalan kadın haberleri izlemeyelim. Sanki doğal toplum olaylarmış gibi gülünüp geçiliyor. Eşini, kızını, anasını hiç acımadan öldüren, sakat bırakan zihniyetler çıktıkları mahkemelerce aynı gün bırakılabiliyor. Daha geçen hafta minibüsten inen kadın eşi tarafından sekiz yerinden bıçaklanmak suretiyle ağır yaralanmış ama sabahı çıktığı mahkemece serbest bırakılmıştı.

Yani barbar olarak nitelendirebileceğimiz şahıs hala toplumda gezerek tehlike saçmaya devam edecektir. Vatandaşın ne yasamaya ne yürütmeye nede yargıya güveni kalmamıştır. Güven kalmadığı içinde cezalar sokak hukuku neticesinde icra edilmeye başlamıştır. Okul önleri sigara, alkol, uyuşturucu kullanan çocuklarla dolmaya, okul içinde ise çeteleşmeler meydana gelmeye başlamıştır. İlkokul çağında ki kız çocukları kendilerinden onlarca yaş büyük dedelerle evlendirilip yok sayılmakta ve sırf bu yüzden intihar vakıalar artmaktadır.

Kadına yönelik şiddet uygulayan barbarlara şunu hatırlatmak isterim. Kadınlar anamız, kızımız, eşimiz ve kardeşimizdir. Hangi anlayışla kutsal saydığımız kadınlara el kaldırma cesaretini gösterebiliyorsunuz anlamıyorum. Ancak, Allah'tan korkusu olmayan, vicdanı olmayan ruhsuzlar bu gibi şiddet yanlısı olabilir. İdama her şekilde karşı olmama rağmen kadına yönelik şiddet uygulayan barbarların asılması söz konusu ise kararın altına imzamı atarım.

Kadının istismar edildiği ve şiddete maruz kaldığı bir zamanda "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü"nü üzüntü içinde kutluyor, kadınların ezilmediği, şiddet görmediği bir toplum diliyorum”… Diyerek sözlerine son verdi…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık