Ana Sayfa Urfa Haberleri Kadınelihaber yayın hayatına başladı..

Kadınelihaber yayın hayatına başladı..

Yayın hayatında olan kadınelihaber ile 29 Ekim 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan Kadınelisiyaset adlı haber sitelerinin tanıtım ve açılışı İstanbul'un çeşitli ilçelerinden gelen katılımcılarla görkemli bir şekilde yapıldı.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2011 Salı 23:17
Kadınelihaber yayın hayatına başladı..
Yayın hayatında olan kadınelihaber ile 29 Ekim 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan Kadınelisiyaset adlı haber sitelerinin tanıtım ve açılışı İstanbul'un çeşitli ilçelerinden gelen katılımcılarla görkemli bir şekilde yapıldı.

Genel koordinatör Betül İstanbullu konuşmasında: " Kimse bizden sert vurdulu kırdılı bir yayın beklemesin.Kadının aklını ve zarafetini ortaya koyacağız. Din, dil, ırk, mezhep, parti, statü ayrımı yapmadan annelerimizin ,pazardaki, sokaktaki, alış-veriş merkezindeki, kadın kabul günlerindeki kadınlarımızın gözüyle bakacağız siyasete.Bir çoğunun eğitimi olmayabilir ama hayat tecrübesi o kadar fazladır ki beraberliğin sonunda konuşulan tüm siyasi söylemler sonunda kimse kimsenin hangi partiden ya da görüşten olduğu düşünülmez bile. Bu kadınlara özgü birleştirici yetenek onları seçim zamanları otomatikman oy kazandıran konumuna sokmaktadır. Biz bu düşünceyle kadın ve siyaseti birleştirdik.Tabi bunlarla beraber akademisyenlerle, siyasilerle, siyasi eşlerle,sivil toplum kuruluşlarıyla da görüşüp ortak payda da bir araya geleceğiz." dedi.

Kokteylin konuklarından CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Gürsel TEKİN konuşmasında kadınlara güzel ve sıcak mesajlar verdi. Tekin şunları söyledi:

"Türkiye de hem kadın hem siyasetçi olmak çok zor. Şu anda parlamentonun 5/1 i kadın milletvekilleri.Hiç kadın milletvekillerinin kavga ettiğini gördünüz mü ? Onun için önümüzdeki süreçte sadece parlamentoda değil hayatın her alanında kadınların ağırlığı daha fazla olması gerekmektedir.

Her şeyden önce kadın doğurgandır anadır,üretkendir,Bu farkın siyasete yansıması gerekiyor.Umut ediyorum ki bu zorlu koşullarda sizler başaracaksınız.Bu haber siteniz Türkiye de bir ilk ama dünyada da konuşulacak bir haber sitesi olur.Size ve arkadaşlarınıza başarılar diliyorum".dedi.

Basın ve siyasilerin yoğun ilgi gösterdiği açılışa, Eski Maliye Bakanı Sayın Ziya MÜEZZİNOĞLU, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Gürsel TEKİN, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Tayfun  KAHYAOĞLU, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Adnan AYBER, Sarıyer eski Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Şems ÇAKIROĞLU ve 11 etnik dilde Zülfü Livaneli şarkıları söyleyen sanatçı Züleyha ayrıca ulusal ve yerel basın çeşitli sektörlerden iş adamları, bürokratlar ile birlikte çiçek gönderen Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa SARIGÜL , Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın İsmail ÜNAL, Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü GENÇ ve telgraflarıyla destek veren Fatih Belediye Başkanı Sayın Fatih DEMİR, Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı KILIÇ, Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Atila AYDINER, Pendik Belediye Başkanı Sayın S.Kenan Şahin, Türkiye Amatör Spor Kulüpler Federasyon Bak.V. ve İl Gn. Mec. Spor Kom. Bşk. Sayın Ali DÜŞMEZ , ayrıca Sayın Prof. Dr. Emre ALKİN ve Türkiye'nin ilk kadın Başbakanı Sayın Prof. Dr. Tansu Çiller telgraf göndererek başarı dileklerini bildirdiler.
(Urfa Haber -Özel) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star