Ana Sayfa Güncel KADINLAR KARAKÖPRܒDE BULUŞTU

KADINLAR KARAKÖPRܒDE BULUŞTU

Karaköprü Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kadınları mesire alanında bir araya getirdi. Programda konuşan Başkan Baydilli, “Erkeklerin en hayırlısı hanımlara iyi davranandır” dedi.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba 07:24
KADINLAR KARAKÖPRܒDE BULUŞTU

8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında Karaköprü Belediyesi tarafından mesire alanında bir dizi etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen programa, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin yanı sıra, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Hasan Şık, Şanlıurfalı İşkadını Asuman Cevahir Yazmacı, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Vildan Gönüllü Çelik, Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kaytan ve çok sayıda kadın davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Emine Yüksel, İslam da kadın yeri ve önemi ile ilgili bilgiler verdi.

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol ise, 8 Mart Dünya Kadın gününü kutlayarak, Şanlıurfalı kadınların, statüsünü, popülaritesini en üst seviyeye çıkardığını söyledi.

Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Hasan Şık ise, Halk sağlığı müdürlüğü olarak toplumun her kesimine sağlık hizmeti verdiklerini ama kadınların sağlık hizmetinden daha fazla yararlanması gerektiğini söyledi.

Şanlıurfalı başarılı İş Kadını Asuman Cevahir Yazmacı ise, İş hayatından kadınların daha fazla yer alması gerektiği konusuna vurgu yaptı.

Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kaytan ise, böyle bir organizasyonu yaptığı için Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür etti.

Sözlerine 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak başlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Dünyanın varoluşundan bu yana, Hz Havva ile beraber birlikte yaşadığımız, Dünyayı birlikte paylaştığımız, çocuklarımızın annesi, Evlerimizin eşi, ve her zaman için her yerde kendini en iyi şekilde gösteren erkeklerin en hayırlısı hanımlara iyi davranandır. Sözüne nail olan siz değerli hanımlar, 8 Mart Dünya kadınlar gününüzü kutluyor, hayırlara vesile olsun diyorum” dedi.

Gelecek nesillerin kadınların elleriyle şekillendiğini ifade eden Başkan Baydilli, “Tabi kadınların değeri sadece 8 Mart için değil, her zaman olması gereken bir konumda ve önemdedir. İslam tarihine baktığımızda cahiliye döneminde gerçekten canlı canlı toprağa gömülen kız çocukları var. Peygamber efendimizin dünyaya gelişi ile bu kötü adet gerçekten bitmiş ve kadınlar hak ettiği yere, hak ettiği değere kavuşmuştur. Bugünde İslam topraklarında olduğumuz için kadınlar her zaman hak ettiği yerde ve değerde olacaktır. Bizlerin belediyecilik anlamında her zaman için siz değerli kadınların yanında olduğumuzu, yaptığımız faaliyetlerden de göstermiş oluyoruz. Özellikle Kültür ve Sosyal İşlerimiz anlamında, gerek halı dokuma, gerek boya kursu, gerek dikiş nakış kursu, gerek İngilizce, gerek okuma kursu… Özelikle de okuma kursu bizim için çok önemli, Çünkü bu bölgede ne yazık ki, sanki kadınlar okumaz gibi bir örf adet, İslami bir kuralmış gibi bizim büyüklerimize nakşedilmiş Ama emin olun diyor; “İlim Çin’de de olsa gidip öğreneceksin” erkek gidip öğrenecek demiyor. Bayan, kız, erkek hepsi gidip öğrenecek diyor. İnşallah biz İslam’ın gereği olan hanımlarımızı, kızlarımızı da okutup onların olması gereken yere taşıyacağız ki çünkü çocuklarımızın anneleri onlar. İlk eğitimi evde aldıkların için çocuklarımız annelerin eğitimli olması lazım ki geleceğin nesilleri onların elleriyle oluşuyor, onlar geleceğin nesillerini en iyi şekilde yetiştirecek ki; Bu ülke, Bu Karaköprü, Bu Şanlıurfa, bu Dünya hak ettiği yere gelmesi gerekiyor. Bu sizin ellerinizle olacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kadınlara verdiği önemden dolayı, Zübeyde Karataş isimli bir bayan Başkan Baydilli’ye plaket taktim etti. Başkan Baydilli’de günün anlam ve önemi nedeniyle Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Vildan Gönüllü’ye plaket verdi.

Program daha sonra ikramlarla devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık