Ana Sayfa Urfa Haberleri Kadınlara Pozitif Ayrımcılık

Kadınlara Pozitif Ayrımcılık

Eyyübiye Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla, kadınlara yönelik aile içi eğitim programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2015 Salı 18:56
Kadınlara Pozitif Ayrımcılık

Eyyübiye Belediyesi Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programa kadınların yoğun ilgisi dikkat çekti. Eyyübiye Belediyesi, Harran Üniversitesi ve Emniyet Müdürlüğü işbirliğince düzenlenen ve 4 hafta sürecek aile içi eğitim seminerine Ak Parti İl Kadın Kolları üyeleri, Eyyübiye İlçe Kadın Kolları üyeleri ile TOKİ ve Eyyübiye’deki Kadın Kültür Merkezlerindeki kurslarda eğitim gören kadınlar katıldı.

Çocuk istismarı, madde kullanımı ve suça sürükleyen nedenlere ilişkin toplumsal farkındalığı artırma eğitimleri, Harran Üniversitesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalından Doç. Dr. Hasan Kandemir, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalından Yrd. Doç. Dr. Hülya Karataş ile Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden Dr. Serkan Taşğın’ın, kadınlara yönelik aile ve çocuk ile ilgili sunumlarıyla başladı. Bugün ilki gerçekleşen ve 4 hafta boyunca her Salı günü saat 13.00’te topluma yararlı nesiller yetiştirmek için düzenlenen aile içi programında amaç; toplumsal farkındalığı artırmak olacak.

“ AMAÇ TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMAK”

Eyyübiye Belediyesi Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programla ilgili açıklama yapan ve kadınları programa davet eden Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Atik Sahil” Bu günkü etkinlik aile içi eğitim programı yaklaşık olarak 4 hafta sürecek olan bir program. İşbirlikçilerimizle, Harran Üniversitesi’nden Doç. Dr. Hasan Kandemir, Yrd. Doç. Dr. Hülya Karataş hocalarımızla ve Emniyet Müdürlüğünden Serkan beyle birlikte gerçekleştireceğimiz bir programdır. 4 hafta sürecek olan bu program Salı günleri 10 – 12 saatleri arasında Eyyübiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacaktır. Tüm hanımlarımızı bekliyoruz. Bu aile içi eğitim programıyla amacımız toplumsal farkındalığı artırmaktır. ’’ Şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star