Ana Sayfa Urfa Haberleri KADİR İNANIR: HDP YIPRATILMAYA ÇALIŞILIYOR

KADİR İNANIR: HDP YIPRATILMAYA ÇALIŞILIYOR

Kadir İnanır, Kobani protestoları sırasında yaşananların HDP’liler tarafından yapıldığına inanmadığını, HDP’yi yıpratmaya dönük bir provokasyon içerisinde olunduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2014 Pazartesi 21:22
KADİR İNANIR: HDP YIPRATILMAYA ÇALIŞILIYOR

Müzakere süreci kapsamında kurulan akil insanlar heyetinde görev alan sinema sanatçısı Kadir İnanır, sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İnanır,  6-7 Ekim olaylarının Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) yıpratmaya dönük bir provokasyon içerisinde olunduğunu söyledi.

Akil insanlar heyeti Akdeniz Bölgesi Üyesi, sanatçı Kadir İnanır, Hürriyet gazetesine değerlendirmelerde bulundu. İnanır’dan HDP ile ilgili, “Büyük bir provokasyon var… At gözlüğüyle ‘vurdular, kırdılar’ demek! Tarih bunu bir gün yazar. HDP sokağa çıkma çağrısı yapabilir, demokratik hakkıdır, herkesi sokağa tepki göstermeye davet edebilir. O çağrıda ‘vurun, kırın’ diye herhangi bir cümle var mı? Mesele orada sıkışıp kalmış insanların canlarının kurtarılmasıydı. Kurtuluş yolu istediler. Açamadınız.” dedi.

‘Demirtaş, umut veren tek siyasetçi’

Akil insanlar üyesi İnanır, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’a da destek çıktığı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkenin yetiştirdiği pırıl pırıl, umut veren tek bir siyasetçi var; Selahattin Demirtaş. O da ‘gidin, kırın’ diye bir şey söylemedi. Üzüldüğünü de söyledi sonra.

HDP seçimle gelmiş, çok genç bir siyasi parti. Elli yıllık partiler onlarca hata yaparken, HDP’ye bu kadar saldırmak vicdansızlıktır.

Selahattin Demirtaş’a bütün Türkiye halkı sahip çıkmak zorunda. Öyle siyasetçi yetişmiyor, gerçekten yetişmiyor.”

kaynak:imctv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star