Şanlıurfa

Ana Sayfa Güncel Kahrolsun Türkçülük/Kürtçülük tartışması

Kahrolsun Türkçülük/Kürtçülük tartışması

Başbakan'ın "Kahrolsun Türkçülük kahrolsun Kürtçülük" sözlerini canlı yayında hatırlatan Metiner'e MHP'li Oğan'dan tepki

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2012 Çarşamba 12:52
Kahrolsun Türkçülük/Kürtçülük tartışması

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın moderatörlüğünde BDP'livekillerin dokunulmazlık durumları tartışıldı. Programda AK PartiMilletvekili Mehmet Metiner ile MHP Milletvekili Sinan Oğan arasında "Türkçülük" tartışması yaşandı.

KAHROLSUN TÜRKÇÜLÜK KAVGASI

"BİZ DE KÜRDÜZ AMA.."

AK Parti'li Mehmet Metiner, BDP'den gelen açıklamaları sert bir dille eleştirirken"İkide bir Kürtler adına konuşmasınlar. Kürt siyaseti eşittir BDP değil. Aldıkları oy oranında konuşsunlar. Biz de Kürdüz ama PKK'nın, BDP'nin Kürdü değiliz" diye konuştu.

"MİLLİYETÇİ BİR PARTİ DEĞİLİZ"

PKK'nın ve BDP'nin Kürt sorununun çözümünde en büyük engel olduğunu kaydeden Metiner, milliyetçi bir parti olmadıklarını Başbakan Erdoğan'ın"Kahrolsun Türkçülük, kahrolsun Kürtçülük" sözlerini aktararak anlattı.

"KAHROLSUN AKP ZİHNİYETİ"

Metiner'in bu sözlerine Oğan'dan tepki geldi. Oğan, "Kahrolsun Türkçülük diye bir söz olabilir mi? Kahrolsun AKP zihniyeti o zaman. Türk milliyetçiliği, Kürdü, Çerkezi dışlayan bir anlayış değildir" dedi.

Metiner de "Biz Türkiye milliyetçiliğini önemsiyoruz. Etnik milliyetçiliklerin hepsine karşıyız" diye konuştu.

 

 

kaynak: ensonhaber.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star