Ana Sayfa Urfa Haberleri Kaldırım İşgali Denetimi

Kaldırım İşgali Denetimi

Şanlıurfa'da, zabıta ekipleri kentin en işlek cadde ve sokaklarında bulunan işyerlerinin kaldırım işgalini sonlandırmak için denetim yaptı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2012 Pazartesi 07:38
Kaldırım İşgali Denetimi

Şanlıurfa'da, zabıta ekipleri kentin en işlek cadde ve sokaklarında bulunan işyerlerinin kaldırım işgalini sonlandırmak için denetim yaptı. Polis eşliğinde denetime çıkan zabıta ekipleri, ölçüm yaparak, kaldırımı 40 santimden fazla işgal ettiği saptanan işyeri sahiplerine 167'şer lira para cezası kesti.

Zabıta ekipleri, kaldırımların esnaf tarafından işgal edildiğine yönelik alınan yoğun şikayetler üzerine çalışma başlattı. Kaldırımların rahat kullanılabilmesi için zabıta ekipleri, işyeri sahiplerini yasal olarak 40 santimden fazla işgal edilmemesi gerektiği yönünde uyardı. Buna rağmen şikayetlerin sürmesi üzerine zabıta ekipleri, öğle saatlerinde polislerin eşliğinde Balıklıgöl ve Haşimiye Meydanı civarında denetime çıktı. Ekipler, metre ile ölçüm yaparak 40 santim standardını geçen işyerlerini tek tek belirledi, kaldırım işgali yaptığı saptanan işyerlerine 167'şer lira para cezası kesildi.

Zabıta ekiplerinin ceza kestiği denetime tepki gösteren esnaf, "İşyerlerimiz zaten küçük olduğu için müşteri içeri giremiyor. Bunun için mecburen işyerlerimizin önüne tezgah açmak zorundayız. Kaldırım işgal ettiğimiz gerekçesiyle ceza kesiliyor, ne yapacağımızı bilemiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık