Ana Sayfa Urfa Haberleri KALE ETEĞİNDE İNCELEME

KALE ETEĞİNDE İNCELEME

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, ilgili daire başkanları ile incelemede bulunduğu kale eteğinde çevre düzenleme işleminin başladıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2015 Cumartesi 05:52
KALE ETEĞİNDE İNCELEME

Başkan Güvenç beraberinde İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Seyfettin Gencer ile Urfa Kalesi eteklerinde incelemelerde bulundu, sürdürülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

İncelemenin ardından açıklama yapan Başkan Güvenç, söz konusu alanda daha önce kamulaştırma yaptıklarını ve yıkım sonrası alanda Roma dönemine ait kaya mezarların ortaya çıktığını söyledi.

 

İmar kurulunun koruma imar planı yapılmadan alanda herhangi bir çalışmanın yapılmasına izin vermediğini vurgulayan Başkan Güvenç, plan hazırladıklarını ve kuruldan geçtiğini ifade etti.

 

Projenin 3 Milyon TL'ye mal olacağını aktaran Güvenç, şunları kaydetti:

 

"Şuanda müteahite yer teslimi yaptık. İnşallah alanda ortaya çıkarılan 80 kaya mezarla Şanlıurfa turizmine tarihi varlığına ve kültürel varlığına önemli bir katkı sunmuş olacağız. Gelen yerli ve yapancı turistlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum tekrar hayırlı olsun diyorum."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık