Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri KALKINMA AJANSI 2016’NIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KALKINMA AJANSI 2016’NIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; dönem başkanlığını yaptığı Karacadağ Kalkınma Ajansının Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2016 Çarşamba 02:45
KALKINMA AJANSI 2016’NIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yönetim Kurulu Toplantısı, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük başkanlığında; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanı Necati Pirinçcioğlu'nun katılımıyla Şanlıurfa’da yapıldı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğinde gerçekleştirilen toplantıda; 2015 yılı Aralık ayında gerçekleştirilen faaliyetler ele alındı.

2015 yılı içerisinde temelleri atılan Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesindeki Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi'nin (HOSAB) daha işler ve verimli şekilde çalışabilmesi için Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) ajansa iletilen talepler de toplantıda görüşüldü. Buna göre; bölgeyi kaliteli ve etik kurallara uygun üretim yapan sektör firmaları için bir cazibe merkezine çevirme misyonu ile hazırlanan Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi Küme Koordinasyon Merkezi projesinin kalkınma ajansı tarafından Güdümlü Proje olarak desteklenmesine karar verildi. Kurulacak olan merkez firmaların; işlerini daha kaliteli, hızlı ve standartlara uygun bir biçimde yapmaları için gerekli olan Ortak Eğitim ve Danışmanlık, Ortak Bakım Onarım, Ortak Tedarik ve Ortak Sosyal İmkânlarla ilgili ihtiyaçlarını karşılayacak.

Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi Küme Koordinasyon Merkezi projesi için ajansa başvuran Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü iken proje ortaklarının ise İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olacağı belirtildi. Toplam 5 milyon 306 bin 854 TL bütçe ile 24 ay süre boyunca uygulanacak olan projenin yüzde 75 bütçesine Karacadağ Kalkınma Ajansı destek verecek.

Toplantıda ayrıca Diyarbakır Lojistik Merkez hazırlık çalışmaları, iki aylık program ilerleme raporları, 2016 yılı bütçesinin kesinleştirilmesi ve Ajans insan kaynakları politikasına ilişkin gündemler görüşüldü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık