Ana Sayfa Urfa Haberleri KAMİL TÜRKMEN’DEN KONFERANS

KAMİL TÜRKMEN’DEN KONFERANS

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftasında Şanlıurfa da faaliyet gösteren ŞURED - Şanlıurfa Profesyonel Turist Rehberleri Derneği eğitim atağına geçti.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2012 Çarşamba 00:44
KAMİL TÜRKMEN’DEN KONFERANS
ŞURED-Şanlıurfa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Gezi, Tanıtma ve Turizm Kulübü işbirliğiyle Şanlıurfa daki Tarihi ve turistik mekânlar ile bu mekânları tanıtan rehberler, Rehberlik mesleği konusunda öğrencilere konferans verdi.

Yapılan konferansı ŞURED Başkanı ve aynı zamanda(TUREB) Türkiye Rehberler Birliği İcra Kurulu Üyesi olan Kamil TÜRKMEN verdi. Türkmen konuşmasında “yapılan bu etkinliklerde göz önüne aldığımız en önemli konu; Rehberlik mesleğini tanıtmak, gerekliliği konusunda toplumu bilinçlendirmek, ilimizde bulunan tarihi ve kültürel değerlerin önemini vurgulamak ve bu değerlerin korunması bilincini geliştirmektir. Bizlere bu imkânı sağlayan kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Bilindiği gibi geçtiğimiz ay içerisinde ŞURED-ŞURKAV ile işbirliği yaparak 1000 öğrenciyi Şanlıurfa’nın Tarihi ve Turistik mekânlarını uygulamalı eğitim vererek gezdirmişti. Bu çalışma kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştı. Türkmen, bu tür projeleri uygulayarak ve destekleyerek diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek oluyoruz dedi.Şanlıurfa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda yapılan ve slayt sunumu ve görsellerle desteklenen seminer soru cevap bölümüyle sona erdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star