Ana Sayfa Urfa Haberleri KAMP MÜDÜRÜ ÖDÜLLENDİRİLDİ

KAMP MÜDÜRÜ ÖDÜLLENDİRİLDİ

2011 yılında Ülkelerinde çıkan iç savaş nedeniyle Türkiye’ye oradan da Viranşehir’e sığınan Suriyeli misafirler, Viranşehir Kaymakamlığı’nın AFAD Konaklama tesislerinde misafir ediliyor..

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2015 Cumartesi 12:55
KAMP MÜDÜRÜ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yaklaşık 17 Bin Suriyeli’nin misafir edildiği AFAD Viranşehir Çadırkent Konaklama tesislerinde,Suriyeli sığınmacılara her konuda imkan sunuluyor..

Çadırkentte gösterdikleri özverili çalışma dolaysıyla Kaymakamımız Sayın Dr Huzeyfe Citer tarafından Viranşehir Konaklama Tesisi Müdürü Zeki Kaya, Ulaştırma Birim Sorumlusu Mustafa Aksoy, Marketler Sorumlusu Bedri Demir Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

Viranşehir Çadırkentte Suriyeli sığınmacılara hizmet vermenin fedakarlık gerektirdiği belirten Kaymakam Citer burada çalışan personelin her gün 40 km yolu gidip geldiğini söyledi.

SURİYELİLER KAMP MÜDÜRÜ ÇOK SEVİYOR

2013 yılında göreve geldiği günden itibaren görev aşkı ile Suriyeli misafirlere hizmet etmek için mesai kavramı tanımayan Kamp Müdürü Zeki Kaya, Suriyeliler tarafından çok seviliyor. Suriyelilere bir baba şefkati ile yaklaşan Kaya'ya kamptaki Suriyeliler " Zeki Hoca" diye hitap ediyor. Suriyelilerin ihtiyaçları dışında kendi aralarındaki sorunların çözümü için de arabulucu olarak görev alan Kaya'yı 7'den 77'ye bütün Sığınmacılar bağrına basıyor.

 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kamp Müdür Zeki Kaya,541 Personel ile Suriyeli Misafirleri kampta ağırladıklarını sözlerine ekleyerek, misafirlerin yaşam koşullarını iyileştirmek adına da farklı alanlarda etkinlik düzenlediklerini kaydetti.

Ayrılanlarla birlikte 28 Bin Mülteciyi barındırdıklarını ifade eden Kaya, Çadırkentte şuan da 17 Bin Sığınmacının kaldığını belirtti.

Viranşehir Kaymakamlığı AFAD Çadır Kent Konaklama tesisi olarak misafirlere insani yardım adı altında hizmetlerine devam ettiğini söyleyen Kaya, Yapılan hizmetler karşısında Kaymakam Citer tarafından ödüllendirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star