Ana Sayfa Türkiye Kamuda istifalar ardı ardına

Kamuda istifalar ardı ardına

Son gün 10 Şubat.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2015 Salı 14:38
Kamuda istifalar ardı ardına

7 Haziran'da yapılacak Genel Seçimleri'nde Meclis'e girmek için, bürokrasiden istifalar art arda geliyor. Birçok isim, adaylık başvurusunun son günü olması sebebiyle bugün istifalarını sunuyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki:Mehmet Özhaseki, Ak Parti genel merkezinin de onayını alarak, istisnai tek belediye başkanı olarak, AK Partiden milletvekili aday adayı oldu. Özhaseki, bugün öğle saatlerinde bir basın toplantısıyla kararını kamuoyuna duyuracak. Özhaseki'nin bu kararının ardından Kayseri Büyükşehir Belediye meclisi Cuma günü yeni başkanını seçecek.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan: Baykan, istifa dilekçesinde şu ifadeleri kullandı: Gençlik yıllarımın en aktif ve heyecanlı yılları vatanımızın geleceği için siyaset yaptığımız yıllardı, bugün yine aynı heyecan ile bu topraklara ve insanına hizmet aşkıyla milletvekilliği aday adayı olmak için genel müdürlük görevimden istifa etmiş bulunuyorum.

Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı: Antalya'da bir dönem Ak Parti'den milletvekilliği yapan, geçen dönem de 7'nci sıradan milletvekili adayıyken seçilemeyen Abdurrahman Arıcı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevinden aday adaylığı için istifasını sundu.

Harran Üniversitesi Rektörü H.İbrahim Mutlu: Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Harran Üniversitesi'nde 8 yıldan bu yana rektörlük yapan Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, düzenlediği basın toplantısında milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı. 7 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi AK Parti'den milletvekili aday adayı olacağı için görevinden istifa etme kararı aldığını belirtti.

Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy: Özsoy, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı. 30 Mart seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı da olan ve seçimi kaybeden Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, bu kez de 7 Haziran 2015'te yapılacak olan genel seçimlerde  MHP'den memleketi olan Kayseri milletvekili adayı olmak için partiye başvuru yaptığı belirtildi.

Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan Mücahit Demirtaş, Ak Parti İstanbul Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Başbakanlık Müşaviri Mustafa Öz: Başbakanlık müşavirlerinden Mustafa Öz de, AK Parti Kayseri aday adaylığı için dün itibari ile istifa etti. Üç dönem kuralına takılan Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, Mustafa Elitaş ve Sadık Yakut bu dönem aday olamayacaklar. Öz'ün Kayseri'den şansının yüksek olduğu söyleniyor.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan:Fidan, 7 Haziran Genel Seçimleri için aday adayı olacak. Fidan’ın istifası 10 Şubat'tan itibaren geçerli olacak. Fidan'ın seçimlere kadar Başbakan Ahmet Davutoğlu'nin danışmasın olarak görev yapacağı konuşuluyor.

TCDD Genel Müdürü Karaman: 2002 Aralık ayından beri TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Süleyman Karaman, siyasete atılmak amacıyla görevinden ayrıldı. Karaman, 2003 yılından itibaren Yüksek Hızlı Tren (YHT) projeleri başta olmak üzere 100'ü aşkın demiryolu projesinde görev aldı.

BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay: 2009 yılından itibaren Basın İlan Kurumu genel müdürlüğü görevini sürdüren Mehmet Atalay, Yüksek Seçim Kurulu’nun 10 Şubat 2015 tarihine kadar aday adayı olacak kamu görevlilerinin istifa etmesi ilanı üzerine 8 Şubat’ta istifasını sundu.

Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya:  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, AK Parti 25. Dönem Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Spor hayatına son noktayı koyduktan sonra 23. Dönem AK Parti Sivas Milletvekilliği yapan ve akabinde Türkiye Güreş Federasyonu'nda başkanlık koltuğuna oturan "Asrın Güreşçisi" Hamza Yerlikaya, adaylık için istifa etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil:Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdüren Aslan Karanfil, dün itibarıyla görevinden resmen istifa etti. Aslan Karanfil, 7 Haziran'da yapılacak Genel Seçimler için resmi adımı attı ve istifa dilekçesini sunduğunu sosyal medya üzerinden takipçilerine duyurdu.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Bilal Çetin: Bilal Çetin, 7 Haziran seçimlerinde, Milletvekili aday adayı olmak için Başbakanlık'a istifasını verdi. Çetin, AK Parti'den İzmir Milletvekili aday adayı olacak. Gazetecilik yaşamının ardından Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevine atanan Çetin, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Emrullah İşler ve Yalçın Akdoğan'a basın danışmanlığı yaptı. Çetin'in "Türk Siyasetinde Bir Kasımpaşalı: Recep Tayip Erdoğan" ve "Manşetlerin Efendisi" isimli kitapları bulunuyor.

Dışişleri Bakanlığı diplomatı Vahit Özdemir: Vahit Özdemir Ak Parti Nevşehir Milletvekili aday adaylığı için  görevinden istifa etti. Vahit Özdemir, yaptığı açıklamada, "Dünya lideri , Kadim Dostum Muhterem Reisicumhurumuz  Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetli önderliğinde ve Başbakanımız Davutoğlu Ahmet Hocamızın rehberliğinde ülkemizin şaha kalkıp dünyada yıldız bir ülke haline  geleceğine yürekten inanıyorum. Bürokrasi ve diplomasi tecrübemi Aziz Milletimin ve memleketim Nevşehir'in hizmetine sunabilmek amacıyla fahri  kurucusu olduğum AK Parti'den Nevşehir Milletvekili Aday Adaylığı için görevimden istifa ediyorum" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Muhammet Balta: Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Muhammet Balta, 25. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı olmak için Bakan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Meclis Başkanı Çiçek'in Özel Kalem Müdürü Mücahit Durmuş: TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in Özel Kalem Müdürü Mücahit Durmuşoğlu, AK Parti'den milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa etti. 2011 yılından bu yana TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in Özel Kalem Müdürü olan Durmuşoğlu, AK Parti'den Osmaniye Milletvekili aday adayı oldu. Durmuşoğlu, bu nedenle görevinden istifa etti.

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya : Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü olarak görev yapan Osman İyimaya emekli olarak Ak Parti Amasya milletvekili aday adayı oldu.

zaman

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star