Ana Sayfa Urfa Haberleri KAN DAVALARINA SON KAN BAĞIŞINA EVET KAMPANYASI

KAN DAVALARINA SON KAN BAĞIŞINA EVET KAMPANYASI

Kızılay’ın Kan Merkezinin sürdürdüğü kan bağışına destek amacıyla Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye İlçe Belediye Başkanları kan bağışında bulundular.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2014 Çarşamba 13:45
KAN DAVALARINA SON KAN BAĞIŞINA EVET KAMPANYASI

Şanlıurfa Sivil Toplum Platformu adına düzenlenen kan bağışı programında bir araya gelen Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Haliliye İlçe Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş, Hizmet-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Reşat Özmen vebazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri almış oldukları kararda “Kan Davalarına Son Kan Bağışına Evet Kampanyası” ile kan bağışının önemli olduğunu vurgulayarak kan verdiler. Kan vermenin hayat kurtardığını ayrıca bir sosyal sorumluluk olduğunu belirten İlçe Belediye Başkanları kan vererek örnek bir davranışta bulundular. Kan bağışında bulunan Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Kan bağışında bulunmak her vatandaşın yapması gereken bir görev olduğunu belirterek acil durumlarda, kazalarda hayat kurtarıldığını özellikle kana ihtiyaç duyulduğu zaman bunun ne kadar önemli bir bağış olduğunu anlıyoruz dedi.

Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ekinci; “Bizlerde kan bağışı için elimizden geleni yapacağız. Geçtiğimiz günlerde Soma’da yaşanan üzücü olaydan ötürü bu kanları oraya bağışlıyoruz böylelikle kan kardeşi oluyoruz” dedi.

Haliliye İlçe Belediye Başkanı Fevzi Demirkol; “Sağlıklı bir insanın yılda en az iki defa kan vermesi gerekiyor. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde sıkıntıya düşen her insana her ülkeye koşan Kızılay gibi köklü bir kuruluşumuza da teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık