Ana Sayfa Sağlık Kan Donduran Aile Meclisi Kararı!

Kan Donduran Aile Meclisi Kararı!

Kardeşi vurdu, babası ölmesini bekledi!

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2011 Çarşamba 19:49
Kan Donduran Aile Meclisi Kararı!
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde amcasının oğluyla evlendirilmek istenince karşı çıkıp sevdiği gençle evlenen, ancak bir süre önce eşi evi terk edince kızıyla birlikte gittiği Adana'da yakınları tarafından babaevine götürülüp aile meclisi kararıyla öldürülen 21 yaşındaki Ceylan Soysal'ın 17 yaşındaki kardeşi tarafından vurulduğu, babasının ise ölmesini beklediği öne sürüldü. Töre kurbanı Ceylan'ın cesedi bir gün sonra dedesi tarafından Adana Adli Tıp Kurumu'ndan toprağa verilmek üzere alındı.

Ceylan Soysal, ailesinin isteği üzerine amcasının oğlu Süleyman Hicri (23) ile evlendirilmek istendi. Ancak Ceylan töreye karşı çıkıp sevdiği otobüs firmasında çalışan Ferdi Soysal ile 3 yıl önce evlendi. Çanakkale'ye gelin giden Ceylan'ın, Eylül isminde bir kızı dünyaya geldi. Eşi işten çıkartılan Ceylan, ailesinin oturduğu Hatay'ın Dörtyol ilçesine taşındı. Eşi Ferdi Soysal da yaklaşık 15 gün önce evi terk etti. Kızıyla yalnız kalan Ceylan, Dörtyol'dan ayrıldı. Ailesi, Ceylan'ın kaybolduğu yönünde Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu. Geçen hafta Ceylan'ın izine Adana'da rastlandı. Amcası Ahmet Hicri, Adana'ya giderek yeğenini Dörtyol'a getirdi.

KARDEŞİ ÖLDÜRDÜ, BABASI ÖLÜMÜNÜ BEKLEDİ
İddiaya göre, aile meclisi 19 Temmuz'da Özerli Çay Mahallesi Onur Sokak'taki evde toplandı. Evin bir odasına alınan Ceylan, diz çöktürülüp töre gereği evin en küçüğü olan kardeşi E.H.'ye tabancayla öldürtüldü. Baba Mehmet Hicri (40), kızının öldüğüne emin olduktan sonra polisi arayıp kardeşi tarafından öldürüldüğü haberini verdi.

AİLEDEN 6 KİŞİ TUTUKLANDI
Ceylan'ın cesedi ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na götürülürken; polis, genç kadının töre gereği öldürüldüğünü ortaya çıkarttı. Yakalanan katil zanlısı kardeş E.H., baba Mehmet Hicri, amca Ahmet Hicri, amcasının oğlu Süleyman Hicri, dayı Ali Güneş, dayısının oğlu Halil Güneş sevk edildikleri mahkemede ?Töre saikiyle adam öldürme' suçundan tutuklandı.

CEYLAN'IN CESEDİNİ DEDESİ ALDI
Adana Adli Tıp Morgu'nda otopsisi yapıldıktan sonra bekletilen Ceylan'ın cesedini ise akşam saatlerinde dedesi olduğunu söyleyen bir kişi yanında 4 kişiyle birlikte teslim aldı. Cenazeyi alanlar olayla ilgili konuşmaktan kaçındı. Ceylan'ın cenazesi toprağa verilmek üzere Dörtyol'a götürüldü.HABERTÜRK)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star