Ana Sayfa Güncel KANALTÜRK’ÜN YAYINLARI KESİLDİ

KANALTÜRK’ÜN YAYINLARI KESİLDİ

Kayyum atanan Koza İpek Grubu’na ait bina önünde toplanan gruba polis müdahalesinin ardından Kanaltürk’ün canlı yayınları kesildi.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2015 Çarşamba 11:34
KANALTÜRK’ÜN YAYINLARI KESİLDİ

Koza İpek Grubu’nun Ankara’da ve İstanbul’daki holding ve yayın grubu binalarında Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği’nin aldığı kayyum kararının ardından polis, holdinge bağlı Kanaltürk TV ile Bugün ve Millet gazetelerinin yer aldığı İstanbul Mecidiyeköy’deki binaya biber gazı, tazyikli su ve cop kullanarak girmişti.

Binaya girilmesinin ardından Kanaltürk canlı yayınları kesildi.

Bugün TV’nin de canlı yayında ana kumanda odasına giren polis, yayını kesmeye çalıştı. Bugün TV bunun ardından polis ve kayyumun yayını kesmek için uydu odasına çıktığını duyurdu.

Kanalın ekranında sadece kamu spotu ve reklam yayınlanmaya başlandı.

Bugün TV’nin de ana kumanda odasına canlı yayında giren polis, yayını kesmeye çalıştı. O sırada ana kumandaya gelen Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, polislere yayını kesemeyecekleri uyarısında bulundu. Odada kanal çalışanlarıyla polisler arasında yaşanan arbedenin ardından polisin odayı terketmesiyle bir süreliğine yayın normale döndü.

Toros, atanan kayyumların kendilerine yayını kesmek zorunda olduklarını söylediğini aktardı. Şirketlere el konulduğunu, ancak yayının kesilemeyeceğini aktaran Toros, ana kumanda odasında yaşananları şöyle anlattı: “Yayını bitirin’ dediler. İsmini sordum, kim olduğunu sorduğum iki tane bey sürekli talimat veriyorlardı arkadaşlarıma. Israrla ‘Siz arkadaşlarıma talimat veremezsiniz’ dedim. Israrla yetkilerini sordum. Ne kanalıma el konulmuştur ne yayınıma el konulmuştur” diye konuştu.

Öte yandan Bugün TV, altyazıyla polis ve kayyumun yayını kesmek için uydu odasına çıktığını duyurdu.

Bugün TV olup bitenleri canlı yayında aktarıyor.

Ne olmuştu?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Ankara 5. Sulh Ceza Hakimiği Koza İpek Holding’e ait 22 şirkete kayyum atanmıştı.

Kararın ardından protestolar başlamış, Bugün ve Millet gazeteleri ortak açıklama ve siyah kapakla çıkmış, Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek ise “Kayyumla şirketi boşaltmak istiyorlar” açıklaması yapmıştı.

kaynak: imctv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'ya şehit ateşi düştü

Urfa'ya şehit ateşi düştü

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star