Ana Sayfa Dünya KANSERDEN DEĞİL GEÇ KALMAKTAN KORK

KANSERDEN DEĞİL GEÇ KALMAKTAN KORK

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İpekyol Gençlik Merkezi 4 Şubat Dünya Kanser günü münasebetiyle Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji bölümünde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulunarak karanfil ve Hz. Mevlana’ nın Mesneviden öyküler adlı kitaplarını hediye etti.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2016 Perşembe 09:44
KANSERDEN DEĞİL GEÇ KALMAKTAN KORK

Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi kendi üyeleri ve gönüllü gençleriyle birlikte Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Onkoloji bölümündeki hastaları ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. Hastane ziyaretinden memnun kalan Başhekim Uzman Doktor Veli Fahri PEHLİVAN İpekyol Gençlik Merkezi yetkileri ve gençlerine teşekkür ederek çok kitap okumalarını, kendilerine güvenmelerini ilerde başarılı ve önemli şahsiyetler olabileceklerini bunun için çok çalışmak ve kitap okumak gerektiğini söyledi. Toplumun, ülkenin sizin gibi vatanını, bayrağını, milletini, devletini seven bir gençliğe ihtiyacı olduğunu ve bunları sizin gözlerinizde görüyorum dedi.

Konu ile ilgili İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR ise; Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü organizesi ve Genç Gönüllüler Projesi Kapsamında 4 Şubat Dünya Kanser gününde kanserle mücadele eden hastalara bir nebze olsun moral, motivasyon kazandırmak, onların yalnız olmadığı hissiyatını oluşturmak, tedavi sürecinde birkaç saatte olsun yüzlerinin gülmesine vesile olmak amacıyla etkinlik düzenledik. Türkiye’ de sadece 5 pilot il seçilmiştir. Gençlik Merkezi’ndeki gönüllü üyelerin katılımı ile hastanelerin Onkoloji Bölümleri ziyaret edilecektir. Bunlar Ankara, Bursa, Elazığ, Kayseri ve Şanlıurfa ili ve İlimizde İpekyol Gençlik Merkezinin seçilmiş olması bizleri ayrıca onure etmektedir. Projeye katılan gönüllü gençlere ve bizleri burda samimi ve sıcak karşılayan Hastane Başhekimi Sayın Veli Fahri PEHLİVAN başta olmak üzere Başhekim Yardımcısı Doktor İdris DAĞ, Hastane Müdürü Halil BADEM ve tüm hastane personellerine teşekkür ediyorum dedi. Hastane yönetimine İpekyol GM- GSB ve Genç Gönüllüler yazılı tişört ve kitaplar hediye edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık