Ana Sayfa Sağlık KANSERE ÇÖZÜM İSOTTA

KANSERE ÇÖZÜM İSOTTA

İsot, mide kanserine engel oluyor. Bol miktarda C vitamini içeren isot tam bir vitamin kaynağı

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2012 Pazartesi 17:35
KANSERE ÇÖZÜM İSOTTA

Şanlıurfa’da isot tüketiminin yüksek olması sebebiyle, diğer kanser türlerine göre mide kanseri oranının daha düşük olduğu belirtildi.

Güneydoğu’da kanser üzerine istatistiksel araştırmalaryapan Uzman Doktor Haluk Yeşilbağdan, Şanlıurfa’da mide kanserinin diğer kanser türlerine göre daha düşük oranda olduğunu ve bunun sebebinin isot tüketiminin fazla olmasından kaynaklandığını kaydetti.

Uzman Dr. Haluk Yeşilbağdan, Diyarbakır’da, Batman’da, Van’da, Erzurum’da ve Muş’ta mide kanserleri ikinci ve üçüncü sırada yer alırken,Şanlıurfa’da bu sıralamanın yedinci ve sekizinci sırada yer aldığını söyleyerek, "O bölgelerde mide kanseri oranı daha fazlayken, Şanlıurfa isot tüketiminin fazla olmasından dolayı mide kanseri sıralamasında yedinci ve sekizinci sırada geliyor. Biz mide ve bağırsak problemi yaşayan hastalarımıza diyet verirken, biber ve biber ürünlerini kesinlikle yasaklamıyoruz. Gözlemlerimize göre isotun hiçbir hastalığa yan etkisi yoktur. Aksine antikanserojen bir yapısı bulunduğu için insan sağlığına gayet faydalı bir besin. Biz isotu sadeceyüksek derece reflüsü ve hemoroidi bulunan hastalarımıza yasaklıyoruz" dedi.
Yeşilbağdan, isot bol miktarda C ve diğer vitaminleri taşıdığı için, bol bol tüketilmesini öneriyor

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık