Ana Sayfa Urfa Haberleri KANSERSİZ YAŞAM MELEKLERİNDEN SURUǒA YARDIM ELİ

KANSERSİZ YAŞAM MELEKLERİNDEN SURUǒA YARDIM ELİ

2010 yılında Başkanı Dida Kaymaz tarafından kurulan Kansersiz Yaşam Derneği yardım çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Kansersiz Yaşam Melekleri bu kez Suruç’ta ki minikleri hem bilgilendirdi, hem de sevindirdi.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2014 Çarşamba 07:17
KANSERSİZ YAŞAM MELEKLERİNDEN SURUǒA YARDIM ELİ

Köy okulları ziyaretlerini önce Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Küçük Ağacı Köyü'nde ki on dokuz kişilik okula giderek gerçekleştiren Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik ve Bilimsel Komitesioradaki çocuklarla ilgilendiler.

Yardıma ihtiyacı olan okullardaki öğrencilere ulaşmayı hedefleyen etkinliğe Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik Komitesinden başta Kübra Karataş,Seda Yalman,Büşra Çetinkaya olmak üzere gönüllüler ve dernek üyeleri katıldı.

Okul duvarlarını renklendirdiler
On dokuz öğrencinin eğitim gördüğü Küçük Ağaca İlkokulunda toplumsal dayanışma bilincini geliştirmek, verilen eğitimlerin kalıcı ve hatırlanabilir olmasını sağlamak amacıyla kitaplık kuran melekler, okul duvarlarını da çizdikleri çizgi filim karakterleriyle renklendirdiler.Okulda okuyan öğrencilere temel ihtiyaçlarından oluşan hediyeler veren melekler çocukların eğlenceli bir gün geçirmesini sağladılar.


Ayrıca, Kansersiz bir yaşamı hedefleyen dernek  "Sağlıklı Yaşam İçin Eğitim" adı altında  bilimsel komite üyeleri ve uzman doktorlar tarafından  Suruç'ta "Hastalıklardan korunma, hijyen, enfeksiyon gibi hastalıklarından korunma ve kanser türleri" konularında öğrencilere eğitim vererek onları aynı zamanda da bilgilendirdi.

Kansersiz Yaşam Melekleri düzenledikleri bu etkinlikle Suruç’ta ki miniklere unutamayacakları bir gün yaşattılar.Küçük Ağaca İlkokulunun ardından  Sağlık İlkokuluna gitmeyi planlayan Melekler hava koşullarından dolayı gidemeyip hazırladıkları eşyaları okulun müdür yardımcısı ve öğretmenlerine teslim ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık