Ana Sayfa Urfa Haberleri KAPAKLI ŞANLIURFA PLATFORMUNDA KONUŞTU

KAPAKLI ŞANLIURFA PLATFORMUNDA KONUŞTU

Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen yaptığı faaliyetlerle basılı ve görsel yayında adından sıkça bahsedilen,Türkiye’de örnek alınmaya başlanan Şanlıurfa Platformu’nun Ankara’da düzenlediği ‘medya ve siyaset’ konulu toplantıya konuşmacı olarak GüneydoğuTv Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kapaklı katıldı.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2014 Pazartesi 13:09
KAPAKLI ŞANLIURFA PLATFORMUNDA KONUŞTU

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı; amacımız “Ankara’daki Şanlıurfa’lıların tanışmalarını, görüşmelerini; acı ve tatlı günlerinde üzüntü ve sevinçlerini paylaşmak suretiyle dostluk ve hemşerilik bilincini kuvvetlendirmelerini;

Şanlıurfa’nın parlak günlere ulaşabilmesi için iktisadi, ticari, sanayi, sosyal ve çevre konuları ile ilgili sorunlarının tespit edilmesini,

bu sorunların çözümlenmesi için gerekli stratejiler ile çözüm yolları aranması, yeni projelerle ilgili fikir alış verişinde bulunulması ve bu tespitleri mahalli yöneticiler ile yetkili çevrelere duyurabilmesi amacıyla belirli zamanlarda toplanmalarını sağlamaktır.

Çadırcı devamla şöyle dedi; Türkiye’de genellikle STK’lar tabelalarını astıktan sonra işleri bitiyor.Senede bir defa bir faaliyet yapıyorlar, hepsi bu. Daha sonra imkansızlıktan dolayı veya başka gerekçelerden dolayı faaliyet yapamıyorlar. Biz ŞANLIURFA PLATFORMU olarak hemen hemen her hafta bir etkinlik yapıyoruz.Hiçbir şey yapamazsak Ş.urfa’nın sorunları ve çözüm önerileriyle ilgili basına açıklama yapıyoruz.Türkiye genelinde 32 İl Temsilcimiz de faaliyet yapıyor. Tabii ki bu organizasyonlar kolay değil.Finansman gerekli, işgücü, gerekli, sabır gerekli. Bazı illerden bizi arıyorlar,işbirliği yapmak istiyorlar,ortak proje yapmak istiyorlar. Basında köşe yazarları bizimle ilgili yazılar yazıyorlar. Bazı TV kanalları bize yer vermek istediklerini belirtiyorlar.Bazı STK’lar bizimle biraraya gelip,fikir alışverişinde bulunmak istiyorlar. Kısacası yaptığımız çalışmalar dikkat çekti, örnek alınmaya başlandık. Bu da bizi daha çok etkinlik yapmaya, hizmet yapmaya teşvik etmektedir.

Sayın Kapaklı medya dalında Şanlıurfa’nın yetiştirmiş olduğu en önemli isimlerden biridir. Kurum olarak basılı ve görsel medyada 20 yıldır hizmet etmektedirler. Tarafsız, tüm kesimlere eşit mesafede televizyonculuk yapmaktadırlar. Bu da uzun süre ayakta kalmalarına, başarılı olmalarına neden olmaktadır, dedi.

 

Daha sonra söz alan güneydoğu TV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kapaklı; kendi özgeçmişiyle ilgili kısa kesitler sunduktan sonra, Şanlıurfa’da medyanın zorluklarından bahsetti.

 

Kapaklı’nın konuşmasından bazı başlıklar şöyle;

 

-Şanlıurfa Platformu’nun faaliyetlerini başarılı buluyorum,takdirle karşılıyorum.

 

-Güneydoğu TV olarak Şanlıurfa Platformu’yla ortak etkinlikler ve projeler yapabiliriz.

-Tüm yerel medya ekonomik sıkıntı içinde.

 

-Tweeter ve facebook’u çok önemsiyorum. Şanlıurfa’da en çok takipçisi olan benim.

 

-Twitterim  noter gibidir, yanlış bilgi vermem.

 

-Herkes tweeter hesabı açmalı.

 

-Siyaset cephesindeki açıklamalarımın doğru çıkma oranı yüksektir. Çünkü kaynaklarım sağlamdır  ama kaynaklarımı açıklayamam.

 

-2009 yılında  A.Eşref Fakıbaba, Müfit Yetkin, Cenap Gülpınar  benim il genel meclis üyesi olmamı istediler,diğer partilerle köprü vazifesi görmek için.

 

-2009’da Fakıbaba’nın SKM Başkanıydım.Diğer arkadaşlarla güzel çalışma yapmıştık. Seçimde ekip ruhu çok önemli.

 

-Fakıbaba’nın medya tanıtım başkanı oldum. ona emeğim çok.

 

-Şanlıurfa ile ilgili konularda STK’lar gerekli tepkiyi göstermiyor.

 

-Milletvekilleri bazı konularda elini masaya vurmuyor.

 

-Milletvekilleri biraz daha aktif olmalı.

 

Ömer kapaklı konuşmasını bitirdikten sonra sorulara geçildi. Kapaklı tüm sorulara içtenlikle cevap verdi.

 

-Toplantı sonunda söz alan Başkan Çadırcı; başta Ömer Kapaklı olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Ayrıca ulusal bir dergi tarafından düzenlenen 2013 yılının en’leri arasında Şanlıurfa Platformu Başkanı olarak yılın STK başkanı seçildim, bu ödül bizi daha çok çalışmaya teşvik edecektir,dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star