Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Eğitim Kapıları Delinen Prefabrik Okula Tadilat İsteği

Kapıları Delinen Prefabrik Okula Tadilat İsteği

Siverek İlçesi'nin Yaygılı Köyü sakinleri, kapıları delinen ve hasar gören dört derslikli prefabrik ilkokulun kış gelmeden tadilatının yapılmasını istiyor.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2013 Perşembe 09:26
Kapıları Delinen Prefabrik Okula Tadilat İsteği

Taşımalı sistemde eğitim gören Yaygılı Köyü öğrencileri için 2008 yılında ölen Hasan Orhan'ın kardeşleri tarafından Çağdaş Yaşam Derneği'ne okula kardeşlerini ismi verilmesi şartıyla bağış yapıldı. Bağışla dernek tarafından 4 derslikli prefabrik okul yaptırıldı. Çağdaş Yaşam Hasan Orhan ismi verilen okul 2008 yılında eğitime başladı.

VELİ VE ÖĞRENCİLER ENDİŞELİ

250 öğrencinin eğitim gördüğü okul aradan geçen zaman içinde yıprandı. Kapıları kırılan ve öğrencilerin kırık kapıdan sınıflara girdiği okulun elektrik tesisatının bozulduğu ileri sürüldü. Kapı ve duvarları delinen okulda öğrenim gören çocuklarının yaklaşan kış mevsiminde zorlanacağını anlatan veliler, "Okul prefabrik olduğu için kısa sürede yıprandı. Duvarlar ve sınıf kapılarında kırılmalar oldu, elektrik aksamı bozuldu. Buradaki çocuklarımız şimdiden üşüyor, yarın kış mevsiminde nasıl eğitim göreceklerini kara kara düşünüyoruz. Yetkililerden bir an önce okulun gerekli tadilatını yapmalarını istiyoruz" dedi.

KAYMAKAM: ÇALIŞMA BAŞLATTIK

Prefabrik okulun durumuna ilişkin bilgilendirilen Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, "Mevcut okulumuzun tadilatının yapılması için çalışmalara başlattık. Bunun yanı sıra okulumuzda kalıcı bir okul yapılması için de yer tespit çalışmasına başlanıldı" diye konuştu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık