Ana Sayfa Urfa Haberleri KAR HALİLİYE MECLİS’İNDE DE GÜNDEM OLDU

KAR HALİLİYE MECLİS’İNDE DE GÜNDEM OLDU

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Haliliye Belediyesi Ocak Ayı Meclisi 2. Birleşim toplantısında meclis üyelerine kar çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2016 Çarşamba 12:21
KAR HALİLİYE MECLİS’İNDE DE GÜNDEM OLDU

Alınan tedbirlerle kar yağışında başarılı bir çalışma yaptıklarını aktaran Başkan Demirkol, “Halkımızın hayatını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

 

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Haliliye Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısında meclis üyelerine çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.  Kar yağışı ile ilgili konuşan Başkan Demirkol: “Bizim bu yağışa hazırlıksız yakalanmamamız için daha öncesinden gerekli hazırlıklarımızı yapmıştık. Dün akşam itibari ile yoğunlaşan kar bölgemizde insanlarımızın hayatını zorlaştırmasın diye bizlerde belediye olarak azami kolaylığı sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyemizin oluşturduğu bir kriz masası vardı.

Dün gece ben kriz masasında Karaköprü, Eyyübiye ve Haliliye Belediyesi’nin tüm imkanları aynı şekilde Büyükşehir Belediyemizin imkanlarını bir merkezden idare etmek çok olumlu sonuçlar doğurdu. Bende dün gece Haliliye bölgemizdeki karla mücadele eden ekiplerimize, onlarla fotoğraf çektirmek için değil, soğuk şartlarda da sıcakta da her zaman kendilerinin yanında olduğumuzu moral ve motivasyon açısından yanlarında olduğumuzu hissetmeleri için bende sahada dolaştım. Hamdolsun şimdiye kadar bu noktada bize çok uç isteklerin dışında şikayet ve talep gelmedi. Şu an itibari ile de Fen İşlerimiz, Park Bahçe ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüz kaldırımlarda temizlik yapmaktadırlar.  Halkımızın hayatını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Haliliye Belediyesi kent genelinde etkili olan kar yağışının ardından yoğun bir çalışma başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelleri gün boyunca aralıksız olarak mesai yaptı.  Ekipler, ilçe genelinde kar küreme, yol tuzlama,  iş makineleri ile yol açma, kaldırım temizliği ve tehlike arz eden yerlerde ağaç budama ile sarkıkların temizliği çalışması yürüttü.

Haliliye Belediyesinin gece saatlerinden itibaren hummalım bir çalışma yaptığını aktaran vatandaşlar ise Belediye yetkililerine teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star