Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ EĞİTİM SEMİNERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ EĞİTİM SEMİNERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Karaköprü Belediyesince Şanlıurfa’da bulunan resmi kurum personellerine “Yapım İşleri İhaleleri Kabul İşlemleri Semineri” verildi.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 08:04
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ EĞİTİM SEMİNERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Karaköprü Belediyesi tarafından organize edilen “Yapım İşlerinde Geçici Kabul İşlemleri Kesin İşlem Kabulleri ve Şantiye Defterleri Eğitim Semineri” Belediye tarafından davet edilen Sayıştay uzman denetçisi Tuncay Gürsen tarafından katılımcılara detaylı bir şekilde örnek uygulamalar ile bilgi verildi.

Belediye Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen seminere Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediyesi, Adıyaman Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şuski Genel Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Harran üniversitesi ile Eyyübiye, Haliliye, Viranşehir, Hilvan, Siverek, Ceylanpınar ve Birecik İlçe Belediyesi teknik personelleri ve ilgili birim personelleri katıldı.

Sayıştay kökenli uzman konuşmacı Tuncay Gürsen, denetimlerde sıkça rastlanan hatalı uygulamaları gerçek örnekler vererek geniş bir şekilde anlattığı seminerde yapım işlerinde sözleşmenin imzalanması, yer teslimi ve işe başlanılmasından itibaren, işin yürütülmesindeki bütün aşamalarla ilgili hukuki bilgiler verildi. Yapı denetim işleri, hak edişlerin düzenlenmesi ve ödenmesi, geçici ve kesin kabuller ile yüklenici ve idare arasındaki tüm teknik ve hukuki ilişkiler seminerde bütün ayrıntıları ile ele alındı. Ayrıca uygulamada ortaya çıkan soru ve sorunlar ile çözüm önerileri tartışıldı.

Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Sayıştay uzman denetçisi Tuncay Gürsen’e seminer sonrası verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederek günün anısına Plaket ve Şanlıurfa’nın el sanatlarından olan gümüş işlemeli mırra takımı hediye etti. Sayıştay uzman denetçisi Tuncay Gürsen ise teknik katılımcılara ve özellikle gün boyunca seminere katılım gösteren Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi’ye teşekkür ederek takdirle karşıladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık