Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ TARAFINDAN ‘KADIN HAKLARI’ SEMİNERİ VERİLDİ

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ TARAFINDAN ‘KADIN HAKLARI’ SEMİNERİ VERİLDİ

Karaköprü Belediyesi tarafından kadınlara yönelik ‘Kadın Hakları’ konulu seminer verildi.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2014 Cuma 10:46
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ TARAFINDAN ‘KADIN HAKLARI’ SEMİNERİ VERİLDİ

Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleşen seminere; Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediyesi MeclisÜyesi Vedat Bilgin, Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Teyyar Yıldırım ve semineri dinlemek için çok sayıda kadın katıldı.

Karaköprü Belediyesi tarafından belirli periyotlarla kadınlara yönelik yapılan eğitici, yararlı seminer ve toplantılarından birini daha gerçekleşti.

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, seminer öncesi bayanlara yönelik yaptığı konuşmasında, “Toplum, kadın, yaşlı, çocuk her kesimden oluşuyor. Kadınlarımızın daha bilinçli, daha güzel bir şekilde aile içerisinde yer alabilmeleri tabi ki kendisine tanınmış olan hakları iyi bilmeden oluşuyor. Bizde Karaköprü Belediyesi olarak fırsat bulduğumuz sürece sürekli kadınlarımızın eğitimine yönelik onların gelişimine yönelik gerek çocuk gelişimi gerek annelik bilincinin yerleştirilmesi gerekse kadınlarımızın medeni hukukun kendisine tanımış olduğu hakların verilmesi açısından böyle yararlı semineler veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Barosu Kadın hakları Komisyonu Üyesi Av. Esra Yurum tarafından ‘Kadın Hakları’ konulu seminerde Türk medeni kanunu, miras hukuku, aile hukuku ve öngörülen haklar ile ilgili bilgiler vererek kadınların sorduğu sorulara cevap verdi.

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Teyyar Yıldırım tarafından Av. Esra Yurum’a günün anısına Şanlıurfa’nın geleneksel el sanatlarından olan bakır işlemeli mırra takımı hediye edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık