Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İşçiler, 2016 yılı için yüzde 10 zam alacak.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2016 Çarşamba 10:34
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Şanlıurfa’da, Karaköprü Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında, 2016 yılını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle işçiler yüzde 10 zam alırken, diğer sosyal haklarında da iyileşmeler sağlandı.

Belediye binasında yapılan toplu iş sözleşmesine; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kudat, Hizmet-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu ile sendika temsilcileri katıldı.

Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu, Karaköprü Belediyesi ile sürdürdükleri toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin, Belediye Başkanı Metin Baydilli, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin üstün gayretleriyle mutlu bir şekilde sonuçlandığını belirtti.

“HER ZAMAN İŞÇİNİN YANINDAYIZ”

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise, toplu iş sözleşmesinin hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Biz emekçi insanlara her zaman önem veren, değer veren bir belediyeyiz. Bu konuda her zaman için onların yanında olup, hakkını vermek istiyoruz. Bunun yanında onların da belediyeyi, kurumu her zaman desteklemesini ve kendi evinde gibi çalışmasını istiyoruz. Biz tüm belediye çalışanlarımızdan memnunuz. Onların evine götürdüğü rızkı helal bir şekilde götürmesini Allah nasip etsin” dedi.

“ÖNCE İNSAN, ÖNCE EMEK”

Hizmet-İş Sendikası olarak, ilkelerinden asla taviz vermeden, “emekçilerin ekmeğinin üzerine bir ekmek daha nasıl ekleriz” düşüncesiyle hareket ettiklerini ifade eden Eyyüpoğlu, “Bu belediye hepimizin. El birliği ile her zaman verilen görevi en iyi şekilde yapmaya gayret göstereceğiz. ‘Önce insan, önce emek’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, her zaman emekçimizin yanında olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış bulunmaktayız. Bu toplu iş sözleşmesinde her zaman yanımızda olan belediye başkanımıza, başkan yardımcılarımıza, birim müdürlerimize teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemizin, tüm üyelerimize hayırlı uğurlu bol kazançlar getirmesini diliyorum” dedi.

YÜZDE 18 ZAM

2016 yılını kapsayan toplu iş sözleşmesiyle belediye işçilerinin maaşına yüzde 18 zam yapıldığını vurgulayan Seydi Eyyüpoğlu, çocuk yardımının 35 TL’den 40 TL’ye, yemek yardımının günlük 9 TL’den 11 TL’ye, sorumluluk ödemesinin 2.90 TL’den 3.50 TL’ye, yakacak yardımının 90 TL’den 105 TL’ye, öğrenim yardımının 55 TL’den 60 TL’ye, bayram harçlığının 160 TL’den 180 TL’ye, kira yardımının ise 60 TL’den 70 TL’ye yükseldiğini kaydetti. Eyyüpoğlu, tahsil yardımının da günlük yevmiyeye ilave edildiğini, yılda alınan 82 yevmiyenin 85 yevmiyeye çıkarıldığını ifade etti.

Toplantının sonunda, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye plaket takdim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star