Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ'NDEN BAYRAM HAZIRLIĞI

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ'NDEN BAYRAM HAZIRLIĞI

Karaköprü Belediyesi, vatandaşların huzurlu ve temiz bir ortamda bayram geçirmeleri için sorumlu tüm birimleri seferber ederek gerekli tedbirleri aldı.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2012 Salı 14:55
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ'NDEN BAYRAM HAZIRLIĞI

Karaköprü Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı için gerekli olan tüm hazırlıkları yaparak insan sağlığı ve çevre kirliliği ile ilgili herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için tüm tedbirleri aldı.


Belediye yaptığı hazırlıklar kapsamında belirlenen 10 adet kurban kesim yerlerinde su ihtiyacı karşılanarak,  vatandaşların her türlü hizmetine sunulacak olan Karaköprü Belediyesi Alo beyaz masa (0 414 347 72 36), Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye birimi hazır halde olacak, Temizlik İşleri Müdürlüğü vatandaşlara verilmek üzere 7.500 adet çöp poşetin dağıtımı yaparak bayram boyunca tüm araç, gereç ve personeli ile hazır durumda olacak, mezarlıklara yapılacak ziyaretler için günler öncesinden temizlik yapıldı. Ayrıca özel ekip kurularak kaçan kurbanlıklara uyuşturucu tabanca ile müdahale edilecek. Sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi için belediyenin adeta seferber olduğunu belirten Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi; “Kurban bayramları gerçekten belediyeler için çok önemli hazırlıklar gerektiriyor, bizimde gerek Zabıta ekibi, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, beyaz masa, vatandaşlarımızın rahat ve hijyenik bir ortamda kurbanlarını kesebilecek kurban kesim yerleri belirlendi. Bunların tüm hazırlığı yapılarak o gün içinde tüm ekip hazır bir şekilde bekleyecek amacımız vatandaşlarımızın güvenilir, daha rahat bir ortamda kurbanlarını kesmeleri, kurban bayramlarını rahat bir şekilde huzurlu bir şekilde geçirmelerini sağlamaktır. Ben ekibime çok teşekkür ediyorum, bu konuda çok güzel hazırlıklar yapılmış durumda inşallah kurban bayramımız çok güzel geçer bu temenni ile şimdiden tüm Karaköprü’lülerin tüm Şanlıurfa’mızın tüm Müslüman aleminin kurban bayramını şimdiden tebrik ediyorum, herkese saygılar sunuyorum” dedi.


Ayrıca Belediyede Bayramlaşma töreni Bayramın ikinci günü saat 15.00 ile 16.00 arası Karaköprü Belediyesine ait Kültür Merkezinde yapılacaktır.

 

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ KURBAN KESİM YERLERİ

1.Çevik Kuvvet bölgesi (Kazancı Bedih parkı civarı Kapalı Otoparkı)

2. Beykonağı Lokantası civarı (İş araçları Otoparkı) deka2 site yanı

3.Gökkuşağı Dersanesi (İdeal Sitesi önü)

4.Fatma Koç Camii üstü

5.Kapalı Cuma Pazarı (Merkez Mahallesi)

6. Cuma Pazarı alanı (Şenevler Mahallesi)

7.Saat Kulesi Anfi Tiyatro yanı Kapalı Otopark

8.Mahmut Tuncer Parkı yanı

9.Narlı ilköğretim Okulu arkası

10. Recep Tayyip Erdoğan parkı (Akbayır Mahallesi)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star