Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKÖPRÜ BELEDİYESİNDEN SURİYE’Lİ SIĞINMACILARA YARDIM ELİ

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİNDEN SURİYE’Lİ SIĞINMACILARA YARDIM ELİ

Karaköprü Belediyesi Suriye’den kaçarak Suruç ilçesine yerleşen sığınmacılar için çeşitli yardımlarda bulundu.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2014 Cuma 11:15
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİNDEN SURİYE’Lİ SIĞINMACILARA YARDIM ELİ

Suriye’nin Kobani kentinden kaçarak Şanlıurfa’nın sınırında bulunan Suruç ilçesine sığınan insanlara yardım eli uzatmak için çeşitli ihtiyaç malzemelerini ulaştıran ve kendi elleri ile dağıtan Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Bu bir insanlık görevidir” dedi.

Kobani’den gelen sığınmacıların ihtiyaçlarını karşılamak birazda olsa acılarını dindirmek için hazırlanan yardım malzemelerini (Battaniye, su, erkek-kadın ve çocuklar için elbise, çocuk bezi)ulaştırmak üzere Belediye Bahçesinde bir araya gelen Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, AK Parti Karaköprü İlçe Teşkilatı, Karaköprü Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri Suruç’a hareket ettiler.

Suriyeli sığınmacılara yardım için Suruç’a giden heyete eşlik eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök ve beraberindekiler Suruç’ta bulunan AFAD’ın lojistik deposunu ziyaret ettiler. Daha sonra heyet Süleyman Şah Dostluk parkında kurulan çadırlara yerleştirilen sığınmacıları ziyaret ederek onlarla sohbet ettiler. Dağıtılan malzemelerin bir kısmını kendi elleri ile dağıtan heyet kampta bulunan görevlilerden bilgi aldılar. Karaköprü Belediyesine ait araç ve personellerinin bulunduğu alanda Başkan Çiftçi, gereken çalışmaların eksiksiz yürütülmesini istedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve AK Parti Karaköprü İlçe Teşkilat Başkanı Faruk Badıllı yaptıkları konuşmada Suruç ilçesine yerleşen sığınmacılar için anında el uzatan başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ederek Şanlıurfa’da yardım eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine, Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü Belediyesi ile Suruç halkına teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star