Ana Sayfa Urfa Haberleri Karaköprü de vatandaşların çamur isyanı

Karaköprü de vatandaşların çamur isyanı

Karaköprü ilçesinde bulunan Özel Doğa Koleji ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında kalan mahallede ikamet eden vatandaşlar yollarının olmadığı gerekçesi ile belediyeye ateş püskürdü.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2012 Pazartesi 02:57
Karaköprü de vatandaşların çamur isyanı

Karaköprü ilçesinde bulunan Özel Doğa Koleji ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında kalan mahallede  ikamet eden vatandaşlar bir yılıaşkın süredir yollarının olmadığını dile getirmek için Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi’ye ve belediye yetkililerine defalarcaa müracaat ettiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını ifade ettiler.

Kış ayının başlaması ile birlikte yollarının olmadığını resmen çamurla mücadele ettiklerini ifaden mahalle sakinlerinden bir vatandaş “Buradaki binalarda yaklaşık 600 -700 civarında insn yaşıyor.  Yolumuz  yok ilgilenen yok. Defalarca Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi beye ve yetkili birimlere bir yıldan beridir  yol sorununu iletiyoruz. Ancak ne bizi duyuyorlar, ne de yolumuzu yapıyorlar  yağışlar yüzünden çamur deryasına dönen evlerimizden  çıkamaz hale geldik. Ne araçlar gelebiliyor ne de biz çamurda yürüyebiliyoruz. El insaf yeter artık yolumuzu yapsınlar yoksa bu gidişle bütün mahalleli toplanıp, belediyeye yürüyeceğiz” dedi.

Bir başka  mahalle sakini ise söz konusu çamur deryası yüzünden mahalledeki çocukların okula gitmekte zorlandığını  vurgulayarak “Her ne hikmetse tvlerde, gazetelerde en iyi hizmeti kendisinin yatığını ifade eden bşkan Çiftçi bizim yol problemimizi görmezden geliyor. Burada  yaşayan yüzlerce çocuğumuz bu çamur deryası ve yol olmayışı nedeni ile okulla gitmekte zorlaıyor. Çoğu zaman gidemiyorlar. Çünkü yolumuz olmadığı için hiçbir öğrenci  servisi buraya ulaşamıyor. Öğrencilerimizi alamıyor. Almak istemiyor. Acil hastamız olduğumuz da binbir güçlükle hastaneye yetiştirmekte zorlanıyoruz. Şanlıurfa’nın resmen göbeği, göz bebeği sayılan Karaköprü de her türlü imkan olduğu halde yollarımızın yapılmayışı çok düşündürücü ve manidardır. Az önce de diğer binada oturan komşumun ifade ettiği gibi Karaköprü belediyesi yol sorunumuzu çözmezse çoluk çocuk bütün mahalleli toplanıp herkesin dikkatini çekmek derdimize çözüm bulmak için belediyeye yürüyeceğiz. Yeter artık. Hiç mi belediye vicdan yok bizi bu kış günü yolsuzlukla, çar çamurla baş başa bırakıyorlar” dedi.

 

Urfa Haber'den haber için olay yerine giden arkadaşlarımız çamur yüzünden mahalleye ulaşamadığından olay yerinden görüntü almakta zorlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık