Ana Sayfa Urfa Haberleri Karaköprü Karanlığa Gömüldü..

Karaköprü Karanlığa Gömüldü..

Şanlıurfa merkeze bağlı Karaköprü Beldesi'nde aşırı elektrik yüklenmesinden dolayı trafo merkezi patladı. Karaköprü Belediyesi ve civarı karanlığa gömüldü.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2012 Çarşamba 01:26
Karaköprü Karanlığa Gömüldü..
Şanlıurfa merkeze bağlı Karaköprü Beldesi'nde aşırı  elektrik yüklenmesinden dolayı trafo merkezi patladı. Karaköprü Belediyesi ve civarı karanlığa gömüldü.

Son günlerde aşırı soğuklarında etkisi ile aşırı yüklemeye maruz kalan ve yetersiz gelen karaköprü'deki bazı trofo merkezleri devre dışı kalarak beldenin karanlığa gömülmesine neden oluyor.

Gece saat 01:00 sıralarında Karaköprü Belediye Başkanlığı'nın bulunduğu mahallede aşırı yüklenmeyi kaldıramayan elektrik trafosu büyük bir gümbürtü ile patladı. Patlamanın etkisi ile bazı vatandaşlar korku ile bomba patladığını sanarak balkonlara çıktı.

Trafonun patlaması ile yaklaşık 5 bin vatandaşın yaşadığı mahalle karanlığa gömüldü.  Olayı balkonlara çıkarak protesto eden bazı vatandaşlar ellerinde el feneri ile sokakları aydınlatmaya protesto amaçlı çalışarak "Yeter artık. Hergün elektrikler kesiliyor. Kimse sesini çıkarmıyor. Bir çözüm üretmiyor. Şanlıurfa'nın yeni gelişen modern beldesinde de trafolar patlıyorsa, sözün bittiği noktadayız. Hizmet konusunda üretecek yetkililer nerde. Yeter artık. Urfa'nın bu elektrik konusundaki geri kalmışlığınız çözsünler artık. Bu kış günü bizi soğuklara mahkum ettiler. Yazıklar olsun" şeklinde sitemde bulundular.

Elektrik arızayı aradığını söyleyen bazı vatandaşlar ise, çağrı merkezinin telefonlarının kasıtlı olarak açık bırakılarak meşkul çaldığını iddia ederek " Arıyoruz TEDAŞ'ı telefonlar sürekli meşkul. Olmaz ki ama. Trafonun patlaması tehlike arz ederken, binlerce insan karanlığa gömülürken yetkililerden ses çıkmıyor. Onlara ulaşılamıyor. Yazıklar olsun" diye tepkilerini dile getirdiler. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star