Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI KÖMÜR DAĞITIMINA BAŞLADI‏

KARAKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI KÖMÜR DAĞITIMINA BAŞLADI‏

Şanlıurfa,Karaköprü Kaymakamlığına bağlı Karaköprü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, maddi durumu iyi olmayan ailelere kömür dağıtımına başladı.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2014 Perşembe 13:20
KARAKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI KÖMÜR DAĞITIMINA BAŞLADI‏

Karaköprü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı araçılığıyla bin ton kömür bin 350 aileye dağıtılmaya başlandı. Vakıf’ta daha önceden kaydı bulunan veya mahalle muhtarları tarafından tespit edilen ailelere ücretsiz kömür dağıtımı yapılıyor. Kömür yardımında izdiham olmaması için mahalle mahalle dağıtım yapılmaya başlandı. Üzerinde 'T.C. Başbakanlık, satılamaz' ibaresi bulunan kömür torbaları, ihtiyaç sahipleri tarafından teslim alındıktan sonra ücretsiz kamyonetlerle muhtaç ailelerin evlerinin kapısına kadar götürülüyor.
Karaköprü Kaymakamı Mustafa Kutlu, Karaköprü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda kaydı bulunan ve maddi durumu iyi olmayan ailelere kömür dağıtımına başladıklarını belirterek, dağıtımların seri ve hızlı bir biçimde yapılması için kömür yüklü kamyonlarımızı personellerimizle birlikte belirli noktalardan direk ailelere ulaştırıyoruz. Devletimizin imkanları ile gelen kömür dağıtımı bu günden itibaren başlamıştır. Kaydı bulunan bütün ailelere kömür ulaştıracağız. Bin ton kömür geldi ve biz bunları bin 350 aileye dağıtacağız. Vatandaşlarımızın kışın soğuktan etkilenmemesi için bir an önde dağıtımı tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık