Ana Sayfa Urfa Haberleri KARAKÖPRܒDE KADINLARA POZİTİF AYRICALIK

KARAKÖPRܒDE KADINLARA POZİTİF AYRICALIK

Karaköprü Belediyesine ait Kadın Kültür Merkezinde faaliyet gösteren kurslara katılan kadınlar öğreniyor, gelişiyor ve meslek sahibi oluyorlar.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2014 Cuma 17:36
KARAKÖPRܒDE KADINLARA POZİTİF AYRICALIK

Karaköprü Belediyesi Kadın Kültür Merkezindeki kadınlara yönelik açılan çeşitli dallardaki (dikiş-nakış, okuma-yazma, el sanatları, resim, kuaförlük, bilgisayar, 3 boyutlu resim ve halı dokuma) kurslarda kadınların eğitimine, istihdamına ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla verilen hizmetler devam ediyor.

Kadınlara verdiği önemle sürekli takdir gören Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, kadınların toplumda yer edinebilmeleri ve ekonomik olarak ayakta durabilmeleri için kadın istihdamı ve eğitimine yönelik merkezlerin çoğalacağını ve desteğini esirgemeyeceğini her zaman dile getiriyor.

Kadınlara yönelik gerçekleştirilen projelerdeki asıl hedef onların toplum içerisinde daha güçlü yer bulması daha aktif olmaları, kişisel, sosyal ve sanatsal olarak kendilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

Karaköprü Belediyesi Kadın Kültür merkezinde kurslara katılan bayanlar burada eğitimler alarak kendilerini geliştirdiklerini, ekonomik açıdan hem kendilerine hem de ailelerine katkı sunduklarını, bu sayede meslek edindiklerini, kursta çok güzel arkadaşlıklar kurduklarını evde işe yaramayan eşyaları yeniden değerlendirmeyi öğrendiklerini ve meslek sahibi olmaya hak kazandıktan sonra kendi işyerlerini açacaklarından dolayı mutlu olduklarını söyleyerek bu imkanı kendilerine sağlayan böylesine hayırlı ve faydalı bir hizmet sunan Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi teşekkür ettiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık